Türk bayrağının lavabo kapısına asıldığı iddiası

Türk bayrağının lavabo kapısına asıldığı iddiası MALATYA

İl Milli Eğitim Müdürü Tatlı, "Gerekli inceleme başlatıldı ve iki maarif müfettişi ilçeye gönderildi"

Malatya Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Doğanyol ilçesinde Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen törende Türk bayrağının lavabo kapısına asıldığı iddiasına ilişkin, gerekli incelemenin başlatıldığını ve iki maarif müfettişin görevlendirildiğini bildirdi.

Tatlı, gazetecilere yaptığı açıklamada, bugün ulusal bir gazetede ve sosyal medyada Doğanyol ilçesinde Öğretmenler Günü kutlamalarında gerçekleştirilen yemin töreni sırasında Türk bayrağına saygısızlık yapıldığına ilişkin haberin yer aldığını anımsattı.

Bu konuda gerekli çalışmaların yapıldığını anlatan Tatlı, şunları kaydetti:

"Konuyla ilgili gerekli inceleme başlatıldı ve iki maarif müfettişi ilçeye gönderildi. Varsa bir ihmal veya bir kasıt, ilgililer hakkında gerekli işlemler yapılacak. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşmemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde salonun tamamı bayraklarla donatılmış ancak personel her tarafa bayrak asarken buraya da asmış. Bunun art niyet taşıdığı kanaatinde değiliz ancak inceleme neticesinde varsa kişilerle alakalı bir suç veya kasıt bununla ilgili gerekli soruşturmalar ve cezalar verilecektir." 

Kaynak: AA - Anadolu Ajans
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom