Üniversitelilerden köy okullarındaki öğrencilere yardım

Üniversitelilerden köy okullarındaki öğrencilere yardım BÖLGE HABER

Muş Alparslan Üniversitesi Hayırda Buluşanlar Topluluğu üyeleri, köy okullarındaki öğrencilere bot ve kırtasiye malzemesi dağıttı

Topluluk üyesi Altıntaş, "Buraya gelir gelmez gördüğüm şeylerden biri, küçücük bir çocuğunun ayağındaki lastik ayakkabıydı. Çorapları ıslaktı. Yani ayakları ısınamıyordu. Lastik ayakkabıları çıkartıp ona yeni bir ayakkabı verdik"

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Topluluğu üyeleri, Hasköy ilçesine bağlı iki köy okulundaki öğrencilere bot ve kırtasiye yardımı yaptı. 

Topluluk üyeleri, Azıklı ve Böğürdelen'deki köy okullarına giderek, öğrencilere kışlık bot ve kırtasiye malzemesi dağıttı. Hediyelerini alan öğrenciler büyük mutluluk yaşadı.

Topluluğun akademik danışmanı Hatip Erdoğmuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yıl yaklaşık 4 bin öğrenciye yardımda bulunduklarını söyledi.

Köy çocuklarının sevincini kendi mutlulukları gibi gördüklerini anlatan Erdoğmuş, "İstanbul'dan Muş'un en ücra köylerine bot gönderen yardımseverler var. Hepsine teşekkür ediyorum. Yardımlarımız bundan sonra da devam edecek." dedi. 

Topluluk üyelerinden MŞÜ İlahiyat Fakültesi öğrencisi Tuba Altıntaş ise kış mevsiminin yaklaştığını, bu vesileyle köy okulundaki öğrencilere yardımda bulunduklarını ifade etti. 

Küçüklüğünden beri birilerinin kendisine yardım ettiğini ancak şimdi aynı şeyi başkalarına yapınca büyük heyecan duyduğunu dile getiren Altıntaş, "Buraya gelir gelmez gördüğüm şeylerden biri, küçücük bir çocuğunun ayağındaki lastik ayakkabıydı. Her şeyden önce çorapları ıslaktı. Yani ayakları ısınamıyordu. Biz onu ısıttık. Lastik ayakkabıları çıkartıp ona yeni bir ayakkabı verdik. O da mutlu oldu, biz de mutlu olduk." diye konuştu.

Kaynak: AA - Anadolu Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom