Vali Kaban, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

Vali Kaban, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü MALATYA

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

Malatya Valisi Kaban, kutlama mesajı yayımladı

Malaya Valisi Ali Kaban, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Kaban, mesajında, gazeteciliğin halkın haber alma hakkını kullanmasına yardımcı olmak amacıyla doğruluk, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi ilkeleri uhdesinde barındıran son derece önemli bir meslek olduğunu ifade etti.

Mesleğin icracıları olan gazetecilerin de ilkeli yayıncılık anlayışı içerisinde, kamuyu alakadar eden gelişmeleri tarafsız bir şekilde halka aktardığını ve bir anlamda kamu vicdanının sesi olduğunu kaydeden Vali Kaban, şunları belirtti:

"Demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarının başında yer alan basın ve medya aynı zamanda kurumlarla bireyler arasındaki veri akışını sağlayan düşünce, ifade ve haber alma özgürlüğünün en etkin araçlarıdır. Bu anlamda aziz halkımızı bilgilendirmek maksadıyla, mesai mefhumu olmadan her şart altında görevini yapmaya çalışan gazeteci arkadaşlarımızın özverileri bütün takdirlerin üzerindedir. Bu vesileyle, Malatya'mızın pek kıymetli halkına sunmuş oldukları hizmetten dolayı ilimizdeki tüm basın yayın kuruluşlarının temsilci ve çalışanlarının, necip milletimizin gözü kulağı olan gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, mesailerinde kolaylıklar, görevlerinde üstün başarılar dilerim." 

Kaynak: AA - Anadolu Ajans
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom