Vali Kaban'a Dünya Gümrük Günü Ziyareti

Vali Kaban'a Dünya Gümrük Günü Ziyareti MALATYA

26 Ocak Dünya Gümrük Günü öncesinde Fırat Gümrük Bölge Müdürü Havva Eksilmez ve müdürlük personeli Vali Ali Kaban’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Fırat Gümrük Bölge Müdürü Havva Eksilmez, Dünya Gümrük Günü’nün her yıl ayrı bir tema ile kutlandığını ifade etti. Bu yıl ki temanın “ Ekonomik Kalkınmada Güvenli Bir İş Ortamı” olduğunu söyleyerek 26 Ocak Dünya Gümrük Günü’nü kutlamak adına ilk olarak Valilik ziyareti gerçekleştirdiklerini belirten Eksilmez, çalışmalar hakkında da Vali Kaban’a bilgiler sundu.

Vali Kaban ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek tüm gümrük çalışanlarının 26 Ocak Dünya Gümrük Günü’nü kutladı. “Gümrüğün kendi iç dinamiğinin içerisinde ülkelerin ulusal, ekonomik düzenlerini koruyabilmek anlamında ciddi bir karşılığı var. Dünyadaki ekonomik gelişmişliğin belli bir düzeyde tutulabilmesinin her ülkenin kendi düzenini kurulabilmesinin temel dinamiği gümrük işleridir. Bu anlamda dünyada gümrükle ilgili oluşmuş olan genel sistematik ciddi bir alt yapıya ve ciddi bir arka plana haiz. Çünkü dünyadaki, dünya ekonomik sistemin ayakta kalabilmesi, yürüyebilmesi özellikle bölgelerin korunabilmesi açısından, ekonomik açıdan gümrüğün ayrı bir yeri var. Tabii zaman içerisinde özellikle kaçakçılığın önlenebilmesi ve o ülkelerin iç dinamiklerinin sağlıklı bir şekilde büyümeye devam edilebilmesi sağlanmasında gümrüğün çok büyük bir ehemmiyeti var. Bu anlamda bende şahsınızda bütün arkadaşlarımızın gümrük günlerini kutluyorum” dedi.

Kaynak:  - Bülten
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom