Vali Yıldırım’dan teşekkür mesajı

Muş Valisi Aziz Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen Malazgirt Zaferi kutlamalarına vatandaşların yoğun ilgi göstermesinden dolayı bir teşekkür mesajı yayımladı.1071 Malazgirt Zaferi’nin ardından...

Vali Yıldırım’dan teşekkür mesajı TÜRKİYE

Muş Valisi Aziz Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen Malazgirt Zaferi kutlamalarına vatandaşların yoğun ilgi göstermesinden dolayı bir teşekkür mesajı yayımladı.

1071 Malazgirt Zaferi’nin ardından Anadolu’ya hakim olan ecdadımızın, asırlar boyunca sürecek medeniyet yürüyüşümüzün en güzel uygulamalarını, en ihtişamlı eserlerini ortaya koyduğunu ifade eden Vali Aziz Yıldırım, aradan geçen asırlar boyunca Malazgirt ruhunun aziz milletimize daima ilham kaynağı olduğunu belirtti. Vali Yıldırım, "1071’de Sultan Muhammed Alparslan ve kutlu askerlerinin kazandığı zafer ile vatan edindiğimiz zaferin 946. yıldönümü etkinlikleri Muş’a ve Muşluya yakışır bir şekilde coşkuyla kutlanmıştır. Sevgili hemşehrilerim, 26 Ağustos Malazgirt Zaferi Anma etkinliklerinde Sayın Cumhurbaşkanımızı en güzel şekilde karşıladınız, sizlere yakışır coşkulu bir şekilde tören alanını ellerinizde Türk bayraklarıyla donatarak birlik ve beraberlik mesajı verdiniz. Bu nedenle tüm Muşlu hemşehrilerime teşekkürlerimi sunuyorum. Yurdun dört bir köşesinden etkinliklere katılmak üzere gelen vatandaşlarımıza da göstermiş olduğunuz misafirperverlikten dolayı da ayıca teşekkür ediyorum. Bu duygularla, bu toprakları bizlere vatan yapan şanlı ecdadımızı hürmet ve saygıyla yâd ederken, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, vatandaşlarımızın 26 Ağustos Malazgirt Zaferi’nin 946. yıldönümünü bir kez daha kutluyor, sevgilerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom