Van depreminin 6. yılı

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Cemil Öztürk, Van depreminin 6. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

Van depreminin 6. yılı BÖLGE HABER

Öztürk, mesajında, 23 Ekim ve 9 Kasım 2011 depremlerinin yarattığı can ve mal kayıplarının acılarının tazeliğini koruduğunu ifade etti. 

Deprem riskiyle her an karşı karşıya olunduğu gerçeğinden hareketle gerekli tedbirlerin zamanında alınması gerektiğinin önemine işaret eden Öztürk, şunları kaydetti:

"Acil durumlarda bilinçli olarak arama kurtarma çalışmaları yapacak ekiplerin sayılarının arttırılması, küçük yaştan itibaren depremlerde nasıl hareket edilmesi gerektiğine yönelik eğitimlere ağırlık verilmesi, depremi en az kayıpla veya kayıpsız olarak atlatmamız açısından çok önemlidir. Bu çerçevede, gelecek nesillere önce deprem bilinci sonra da daha dayanıklı bir yapılaşma bırakmak ve hem kamu hem de özel sektör olarak yapılacak tüm yapıların kanun, tüzük ve yönetmeliklerin öngördüğü standartlara uygun olarak yapılmasını sağlamak öncelikli görevimizdir. Bu düşüncelerle depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyor, ilimizin ve ülkemizin bir daha böyle felaketlerle karşılaşmaması temennisiyle saygılarımı sunuyorum." 

Kaynak: AA - Anadolu Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom