Yedekci İktidarı Uyardı: “Kaçarak Kurtulamazsınız”

Yedekci İktidarı Uyardı: “Kaçarak Kurtulamazsınız” POLİTİKA

CHP İstanbul Milletvekili Yrd. Doç. Dr. Gülay YEDEKCİ, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda yaptığı konuşma ile Sinop Nükleer Santrali bilgilendirme toplantısının kentten 10 kilometre uzakta yapıldığı dile getirdi. 
CHP’li Yedekci, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada “Kaçarak kurtulamazsınız. Vatandaşa hesap vermek ve açıklama yapmak zorundasınız” diyerek iktidara seslendi.

Kansere harcanan para: 3 Milyar Dolar
AKP Grup Başkan Vekili tarafından kansere harcanan paranın 3 milyar dolar olarak açıklandığını vurgulayan Yedekci, “Bu nükleer enerji santralleriyle kanser olan hastaların sayısının ne kadar arttığını hep beraber görüyoruz. O 3 milyar dolar parayı sürdürülebilir enerjiye aktarsınlar, güneş enerjisi, rüzgâr enerjisi, toprak enerjisi, füzyon enerjisi kullanılsın. İnsanlarımız ölüm ile para, işsizlik arasında, elektrik ile kanser arasında sıkıştırılmasın” dedi.

Para aşkınızdan vazgeçiniz
İktidarı para aşkından vazgeçerek insanlarımıza değer vermeye davet eden Yedekci, “İnsanlarımıza değer verilmeli, insan sağlığı ve can her şeyin üzerinde tutulmalıdır. Para aşkınızdan vazgeçiniz” diyerek sözlerini bitirdi. 

Kaynak:  - Bülten
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom