• Haberler
  • Genel
  • Başkan Alpaslan, Emek yoksa hiçbir şey de yok demektir

Başkan Alpaslan, Emek yoksa hiçbir şey de yok demektir

Vatanseverler Gençlik Eğitim ve Kültür Derneği Genel Başkanı Ayşe Alpaslan, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vatanseverler Gençlik Eğitim ve Kültür Derneği Genel Başkanı Ayşe Alpaslan, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Çalışanların hakkına ve emeğine saygı duymanın demokrasinin gelişmesinde çok önemli bir unsur olduğunu ifade efen Genel Başkan Alpaslan, “Çalışanların, emekleri ve alın terleriyle ülkemizin kalkınmasında çok önemli bir yere sahiptir. Çalışma hayatının daha iyi seviyelere ulaşması ve iş verimliliğinin artması için işçi ve işveren dayanışmasına büyük önem taşıyor. Ülkemiz, işçi ve işveren dayanışması ile kalkınacak ve milli hedeflerine ulaşacaktır” dedi. Tüm çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutlayan Genel Başkan Alpaslanl “Emeğe ve çalışan haklarına saygı, demokrasi kültürünün vazgeçilmez bir unsurudur. Ekonominin gelişmesi, milli gelirimizin artması ve toplum olarak daha refah günlere ulaşmamızın yolu, çalışanlarımızın hakkını ve hukukunu gözetmekten geçer. Çalışanlarımızın iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması, kayıt dışı istihdam ile mücadele edilmesi ve kadın istihdamının artırılması, işçi ve işveren kesimlerinin işbirliği ile mümkün olacaktır. Tüm dünya da birlik, dayanışma ve mücadele günü olarak kutladığımız 1 Mayıs İşçi Bayramının tüm işçi kardeşlerimize ve insanlığımıza hayırlı olmasını diliyorum. Emek var oldukça değer kazanır...

Bakmadan Geçme