• Haberler
  • Genel
  • Başkan Çınar'dan Cengiz'e hayırlı olsun ziyareti

Başkan Çınar'dan Cengiz'e hayırlı olsun ziyareti

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya İl Kültür ve Turizm Müdür Vekilliğine atanan Ali Cengiz'i ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya İl Kültür ve Turizm Müdür Vekilliğine atanan Ali Cengiz’i ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti.

Cengiz’in Malatya’da tanınan, Malatya’yı bilen bir isim olduğunu belirten Çınar, görevinde başarılı bir şekilde ilin kültür ve turizmine katkı sağlayacağına inandıklarını belirterek, başarılar diledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Cengiz “Sayın Başkanımız Çınar’a nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Yeşilyurt bizim tarihi, kültürel eserlerimizin çok sayıda olduğu, doğal güzellikleriyle ziyaretçi akınına uğrayan bir ilçemiz. Kurum olarak Yeşilyurt’un kültür ve turizmine katkı sunabilmek için ben ve mesai arkadaşlarım elinden geleni yapacaktır” dedi.

6 Şubat 2023 depreminde Yeşilyurt ilçesinde birçok eserin hasar gördüğünü hatırlatan Cengiz “Bilhassa eski ilçe merkezi Çırmıhtı ile Gündüzbey’de çok sayıda sivil mimari örneği depremden kötü etkilendi. Belediyemiz ile Bakanlığımızın iş birliğiyle burada ciddi restorasyon çalışmaları yapılmış, konaklara işlev kazandırılmıştı. Bakanlığımızın desteği ve Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’un talimatları doğrultusunda bu eserleri en kısa sürede ayağa kaldırmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu süreçte Yeşilyurt Belediyesi ile iş birliği içerisinde çalışacağız” dedi. 

Bakmadan Geçme