• Haberler
  • Malatya
  • Başkan Çınar, Pazarcı Esnafını Ziyaret Ederek Taleplerini Dinledi

Başkan Çınar, Pazarcı Esnafını Ziyaret Ederek Taleplerini Dinledi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt'un farklı bölgelerine kurulan pazar alanlarını ziyaret etti.

Esnafların ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Çınar, “Vatandaşımızın, esnafımızın istek ve önerilerini dinliyoruz. Çalışmalarımız halkımızın ve esnafımızın daha iyi koşullarda yaşamını sürdürmesi yönündedir.” diye konuştu.

Yeşilyurt’ta deprem yaralarının sarılması adına başlatılan tüm yatırımlara Yeşilyurt Belediyesinin imkanlarını seferber ederken diğer taraftan mahalle ve esnaf ziyaretleri yaparak talepleri yerinde dinleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ilçenin farklı bölgelerinde kurulan pazar alanlarını ziyaret ederek esnaflar ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Pazar tezgâhlarını tek tek dolaşarak esnafların istek, beklenti ve sorunlarını dinleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet etti.
Sorunları çözmek için elbirliği ile çalıştıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, pazardaki ürünleri de inceledi.
Mahalle ve esnaf ziyaretleriyle vatandaşların taleplerini yerinde öğrenip, yerinde çözüm üretmeye özen gösterdiklerini söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Bizler tüm ekibimizle her an sahadayız. Geçtiğimiz yıl yaşadığımız büyük deprem felaketlerinden toplumun tüm kesimleri derinden etkilendi. Yeşilyurt Belediyesi olarak vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek ve esnaflarımızın rahat ve temiz ortamlarda ticaretini sürdürmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bizi bu zor zamanlarda ayakta tutan yegâne güç; birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde olmamızdır. Esnafımızla her fırsatta bir araya geliyoruz, düşüncelerine ve tecrübelerine başvuruyoruz. İlçemizin farklı bölgelerine kurulan pazar alanlarımızın temiz ve düzenli olması, esnaflarımızın rahat bir ortamda ürününü satması, vatandaşlarımızın da gönül rahatlığıyla mutfak alış verişini yapması içinde tüm imkanlarımızı seferber ettik. Esnaflarımız toplumun nabzını en iyi şekilde tutan, sahaya hakim, vatandaşlarımızla iç içe, şehrimizin ekonomik yönden güçlenmesi için fedakarlıkta bulunan insanlardır. Yaşadığımız zor günlerde gerek konteyner çarşılardaki yerini alan gerekse de pazar alanlarında ticaretini sürdüren esnaflarımızın bu fedakârlığını milletimiz asla unutmayacaktır. Onların bu gayreti her türlü takdirin üzerindedir. Esnafımızla her fırsatta bir araya geliyoruz, düşüncelerine ve tecrübelerine başvuruyoruz. Yaptığımız hizmetleri esnafımızın ve vatandaşlarımızın taleplerini göz önünde bulundurarak gerçekleştiriyoruz. Bizler pazar yerlerimize büyük önem veriyoruz. Esnafımızın da hemşehrilerimizin de buralara önem vermesi, buraları temiz tutması, kurallara uyması gerekiyor. Vatandaşlarımızın rahatlıkla alışverişlerini yapmaları adına esnafımızla birlikte hareket ederek çözüm üretiyoruz. Rabbim bütün esnaflarımıza hayırlı işler ve bereketli kazançlar nasip etsin, hemşehrilerimizin de mutfağı bereketli olsun inşallah. Pazar esnafımıza ve hemşehrilerimize, muhabbetleri ve destekleri için teşekkür ediyoruz. ” diye konuştu.

Bakmadan Geçme