Başkan Evren'den Hacı Hasan Kovuk Mesleki Eğitim Okuluna Ziyaret

Malatya'da Sanayi esnaflarına 1990 Yılından beri sayısız Çırak, Kalfa, Usta yetiştirilmesini sağlayan önemli mesleki eğitim kurumlarından Hacı Hasan Kovuk Mesleki ve Teknik eğitim merkezine Malatya ESKKK Başkanı Ali Evren ziyarette Bulundu.

Malatya'nın önemli Mesleki Eğitim okullarından, Malatya’da Sanayi esnaflarına 1990 Yılından beri sayısız Çırak, Kalfa, Usta yetiştirilmesini sağlayan önemli mesleki eğitim kurumlarından Hacı Hasan Kovuk Mesleki ve Teknik eğitim merkezine Malatya ESKKK Başkanı Ali Evren ve Okulu yaptıran İşadamı Cahit Kovuk ziyarette Bulundu.

Küçük Sanayi Sitesi içerisinde bulunan Hacı Hasan Kovuk Mesleki ve Teknik Eğitim Okulunda 15 Yıl Mütevelli heyetinde görev alan Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı, 21 Bölge Başkan vekili Ali Evren okul yöneticilerini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Malatya ESKKK Başkanı Ali Evren” Malatya Hacı Hasan Kovuk Mesleki Eğitim merkezi sanayi Sitemize Hizmet veren okulu 1990 yılından beri faaliyetlerine devam etmesi bizleri gururlandırdığı gibi okulun yapılmasında emeği geçen işadamı Sayın Cahit Kovuk’a Sanayi esnaflarımız adına teşekkür ediyoruz. Sanayi Esnaflarımızı unutmayan değerli işadamlarımıza da esnaflarımız adına sonsuz teşekkür ederim.

Mesleki okulların o dönemde sanayi sitelerindeki Esnaf ve Sanatkârlara Çırak, Kalfa ve Ustaların yetişmesinde çok faydalı olmuştur. Nitelikli eleman yetiştiren önemli bir Mesleki Eğitim Kurumumuzdur.

Burada okuyan Meslekinde başarılı olarak hayata atılıyor. Bileklerine altın bilezik olarak eğitimleri sonunda takılıyor ve Mesleğinde donanımlı olarak hem ekonomiye hem de üretim ve istihdama katkı sunuyorlar

Okulun yapımına emeği geçen başta Merhum Cumhurbaşkanımız Hemşerimiz Turgut Özal ve Hacı Hasan Kovuk’a Cenab-ı Allah’tan rahmet dilerim. Ayrıca Dönemin Milli Eğitim Bakanı Hemşerimiz Metin Emiroğlu'na da teşekkür ediyorum. “

Ziyarette Hacı Hasan Kovuk Mesleki ve Teknik eğitim Okulunu yaptıran İşadamı Cahit Kovuk, Malatya ESKKK Başkanı Ali Evren’e İşadamı Yusuf Aksaç, Okul Müdürü Remzi Sevim ve öğretmenler eşlik etti.

Kayhan İNCEOĞLU Malatya Derin Haber

Bakmadan Geçme