• Haberler
  • Siyaset
  • Başkan Karakuş'dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

Başkan Karakuş'dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

Türkiye Değişim Partisi Malatya İl Başkanı Ali Karakuş, Millet Meclisinin açılışının 103. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Türkiye Değişim Partisi Malatya İl Başkanı Ali Karakuş, Millet Meclisinin açılışının 103. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

TDP Malatya İl Başkanı Karakuş yayınlamış olduğu mesajında ‘’Gazi Meclisi’mizin kuruluş yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu müstesna ve Türk Milleti için anlamlı günün, ülkemiz, milletimiz ve çocuklarımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

23 Nisan 1920’ vatan toprağının âmânsız bir şekilde dört bir tarafının işgal edildiği, aziz milletimiz için hayati bir dönemde, Türk Milletinin yeniden dirilişinin, şahlanışının sembolüdür.
'Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir' ruhu ile Kurtuluş Savaşını başlatan aziz milletimiz, tüm imkânsızlıklara rağmen, ayağına pranga vurulmasına, bağımsızlığının elinden alınmasına, özgürlüğünün kısıtlanmasına izin vermemiş, tüm zorluklara rağmen çetin mücadeleyi şanlı bir zaferle neticelendirmiştir.

Milli iradenin, bağımsızlığın, Aziz Milletimizin hür bir şekilde temsilinin, İstiklal Harbimizin karargâhı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, Gazi Meclisimiz aynı zamanda ben hür doğdum hür yaşarım hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım mısralarında olduğu gibi bağımsızlığımızın sembolüdür.
İşte bu kudretli ruh ile milli irademize kasteden güçleri bertaraf etmenin, çocuklarımıza daha huzurlu, sağlıklı ve güvenli bir gelecek bırakmanın çetin mücadelesini veriyoruz.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, geleceğe daha emin adımlara ile artık daha büyük, daha güçlü, daha istikrarlı bir Türkiye’de yaşayacaklar.
Kendi evlatlarımızla birlikte bölgemizin ve dünyanın tüm çocuklarına huzurlu ve güvenli bir gelecek bırakmak için tüm gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.

Bu vesileyle, 23 Nisan 1920’den bugüne kadar, Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında ülkemize hizmet etmiş tüm milletvekillerimize, şükranlarımızı sunuyorum.

Tüm çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının bu müstesna bayramını gönülden tebrik ediyorum" Dedi. 

Bakmadan Geçme