Başkan Koçak'tan Ramazan Bayramı Mesajı

Ankara Pütürgeliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Deneği Başkanı Güzin Koçak, Ramazan Bayramı Nedeniyle Bir Mesaj Yayımladı.

Ankara Pütürgeliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Deneği Başkanı Güzin Koçak, Ramazan Bayramı Nedeniyle Bir Mesaj Yayımladı.
Başkan Koçak, yaptığı yazılı açıklamada, başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif'e veda etmenin hüznüyle bayrama erişmenin sevincini bir arada yaşadıklarını belirtti.
Büyük bir sevinçle karşılanan bayramın geçmiş yıllardan farklı olacağını aktaran Koçak, "Sevdiklerimizden uzağız, büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öpemiyoruz. Ama biliyoruz ki gönüllerimiz daima bir ve beraber olacak. Bu bayram evde kalmak, bize bayram tadında, sağlıklı, güzel günler getirecek inşallah." açıklamasında bulundu.
Bayramların müstesna günler olduğunu, şartlar ne olursa olsun yaşatılması gereken değerler ve gelenekler bulunduğunu vurgulayan Başkan Koçak, şöyle devam etti:
"Bu bayramda da mevcut duruma uygun bir şekilde vefa borcumuzun daim olduğu insanlarımızın gönlünü hoş etmeliyiz. Şehit yakınlarımızı, gazilerimizi, yaşlılarımızı ve yetim evlatlarımızı unutmayalım. Dijital yollarla da olsa bayramlarını kutlamalı, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmeliyiz. Bugünler geçecek elbet. Kapı zillerinin sesiyle heyecanlandığımız, evlatlarımızın neşesinin çınarlarımızın umutlu tebessümlerine karıştığı bayramlara kavuşacağız. Bu duygularımla Ramazan Bayramı'nı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, ülkemize, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini yüce Allah'tan niyaz ediyorum."
 

Bakmadan Geçme