• Haberler
  • Elazığ
  • Başkan Şerifoğulları Akpınar Mahallesi Yeni Yaşam Alanı'nda İncelemelerde Bulundu

Başkan Şerifoğulları Akpınar Mahallesi Yeni Yaşam Alanı'nda İncelemelerde Bulundu

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Akpınar Mahallesi içerisinde yaklaşık 10 bin metrekarelik alan üzerinde yapımına başlanan Yeni Yaşam Alanı ve Rekreasyon Projesi'ne ilişkin incelemelerde bulundu.

Akpınar Mahalle Muhtarı Raif Acar ile Sarayatik Mahalle Muhtarı Aytaç Şahinoğlu da Başkan Şerifoğulları’na eşlik ettiler.

KONUT YAPILMAK ÜZERE DEVREDİLMİŞTİ YEŞİL ALAN OLUYOR

Geçtiğimiz yıllarda Karayolları Genel Müdürlüğü’nün konut yapılmak üzere Özelleştirme İdaresi'ne devrettiği ve sonrasında Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın girişimleri neticesinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Elazığ Belediyesi’ne devredilen arsada Yeni Yaşam Alanı ve Rekreasyon Projesi’ne başlandı.

Proje dahilinde Akpınar Mahallesi başta olmak üzere Sarayatik ve Çarşı Mahallelerini birbirine bağlayan ve kavşak bir noktada bulunan alanın, altyapı ve alan düzenleme çalışmaları gerçekleştirildi.

Şehir insanına nefes aldıracak ve merkezde yaşayan vatandaşlarımızın yeni buluşma noktası olacak yaşam alanı bünyesinde; amfitiyatro, yürüyüş ve bisiklet yolları, kafeterya, kaskat havuzlar, kameriyeler, çocuk oyun grupları, fitness alanları ve pergoleler ile oturma alanları yapılacak.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI:

“BU YIL İÇERİSİNDE TAMAMLAMAYI HEDEFLİYORUZ”

Projeye ilişkin açıklamalarda bulunan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, vatandaşlarımızın aileleri ile birlikte keyifle vakit geçireceği Yeni Yaşam Alanı ve Rekreasyon Projesi’ni, 2023 yılının sonlarına doğru tamamlayarak Elazığlıların hizmetine sunmayı hedeflediklerini aktardı.

Mahalle sakinlerinin talep ve beklentileri doğrultusunda hareket ettiklerini aktaran Başkan Şerifoğulları,

“Göreve geldiğimizde bu şehri sizlerle birlikte ihtiyaçlar doğrultusunda idare edeceğimizi belirtmiştik. Şehircilik hizmetlerinin yanında sosyal belediyecilik hizmetlerini de ön planda tutarak çevreci bir anlayış ile ilerledik. Şehrin bütün problemlerini ele aldık ve mahalle ayrımı gözetmeksizin her karışına eşit hizmet götürmeye gayret ettik. İnsan odaklı çalışmalarımıza bütün canlıları dahil ettik ve hem can dostlarımızın hem de yeşil dokunun zarar görmemesi için sürekli iş ürettik. İnşallah şehrin önemli bir noktası olan Akpınar Mahallemizde de bu düşüncelerimizin bir tezahürü olacak çalışmayı sizlerin hizmetine sunacağız. Şimdiden hemşehrilerime hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

MUHTAR VE MAHALLE SAKİNLERİNDEN BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NA TEŞEKKÜR

Akpınar Mahalle Muhtarı Raif Acar ile Sarayatik Mahalle Muhtarı Aytaç Şahinoğlu da Mahallelerine kazandırılan yeni yaşam alanının memnuniyetle karşılandığını belirterek kendileri ve mahalle sakinleri adına Başkan Şerifoğulları’na teşekkür ettiler.

Bakmadan Geçme