Bizim projelerimizin tamamı toplumun bütün kesimleri kapsıyor

Bilal Yıldırım, 'Şu anda anahtarını alıp da evine girecek olan Malatyalının sayısı 2 bini bulmuyor. Kura çekilen evlerin çoğunluğu Mayıs ve Haziran ayına kadar teslim edilemeyecek.

Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, kalıcı deprem konutları için çekilen kura sonuç listelerinin kamuoyu ile paylaşılması çağrısını yenileyerek, “İsim benzerliği değil, kura gerçekten AK Parti ilçe başkanına çıkmışsa eyvah, eyvah. Malatya’da halen çadırda yaşayan insanımız varken, konteynerlerde 120 bin Malatyalı halen yaşıyorsa, AK Parti ilçe başkanına TOKİ’den ev çıkması tesadüf mü? Malatya’da bu kurayı yapan Vali beyden notere kadar herkesi görevi davet ediyorum.” dedi.

Bilal Yıldırım, “Şu anda anahtarını alıp da evine girecek olan Malatyalının sayısı 2 bini bulmuyor. Kura çekilen evlerin çoğunluğu Mayıs ve Haziran ayına kadar teslim edilemeyecek. Malatya bugüne kadar üvey evlat muamelesi gördü. Türkiye genelinde konut oranı yüzde 20, Malatya’da yüzde 7” ifadelerini de kaydetti.

Yeniden Refah Partisi Kuluncak Belediye Başkan Adayı Mehmet Boyraz’ın seçim bürosunun açılışı düzenlenen geniş katılımlı bir törenle gerçekleştirildi. Törene Yeniden refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım ve partililer katılım sağladılar.

Yeniden Refah Partisi Kuluncak Belediye Başkan Adayı Mehmet Boyraz önceliğinin ilçeye hizmet etmek olduğunu belirterek, belediye başkanlığı döneminde projelerinin tamamını gerçekleştirdiğini hatırlattı. Boyraz, “Kuluncak ilçemize hizmet etmekten onur duyuyorum, Kuluncaklıların hizmetkarı olmak istiyorum” dedi.

Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, “Malatya’nın merkezine ve bütün ilçelerine adil bir şekilde hizmet etmek için sahadayız. Bu seçimlerde bir değişim yapalım ve özlenen Refah Partili belediyelerini halkımızla buluşturalım. Bizim projelerimizin tamamı toplumun bütün kesimleri kapsıyor.” Dedi.

Bilal Yıldırım şu şekilde konuştu; “Malatya’da kalıcı deprem konutlarının kuralarını çektiler. 1 haftadır çağrıda bulunuyorum, bu kura listelerini kamuoyu ile paylaşın, kimler var.  Kurada bir milletvekilinin amcası var. Bir de AK Parti ilçe başkanının kendisi var. İsim benzerliği değil, kura gerçekten AK Parti ilçe başkanına çıkmışsa eyvah, eyvah. Malatya’da halen çadırda yaşayan insanımız varken, konteynerlerde 120 bin Malatyalı halen yaşıyorsa, AK Parti ilçe başkanına TOKİ’den ev çıkması tesadüf mü? Malatya’da bu kurayı yapan Vali beyden notere kadar herkesi görevi davet ediyorum. Aynı soy isimden ilçe başkanının 3-4 yakınının bulunması tesadüf müdür? Yine aynı şekilde bir AK Parti ilçe belediye başkan adayı ile aynı soy isimle 8-9 kişinin kuradan çıkması tesadüf müdür? Bununla beraber bir de Malatya üvey evlat muamelesi görüyor. Sayın Cumhurbaşkanımız geçen yıl 2 Nisan’da televizyonda dediki,  ‘Biz bir yılda toplamda 319 bin konut yapacağız.’ Şu ana kadar bunun yüzde 20’sini yaptılar. Ancak çoğunluğu nerede yapılıyor, yaklaşık 20 bin konut ile Adıyaman’da, Gaziantep’te 16 bin konut, Hatay’da 20 bin konutun üzerinde yapıldı, Kahramanmaraş’ta 20 binin üzerinde yapıldı. Malatya’da ise 6 bin konut yapıldı. Oda 1., 2., 3. ve 4. Etap diye anahtarlar dağıtıldı. Şu anda anahtarını alıp da evine girecek olan Malatyalının sayısı 2 bini bulmuyor. Kura çekilen evlerin çoğunluğu Mayıs ve Haziran ayına kadar teslim edilemeyecek. Malatya bugüne kadar üvey evlat muamelesi gördü. Türkiye genelinde konut oranı yüzde 20, Malatya’da yüzde 7”

Bakmadan Geçme