Elazığ Belediyesi'nin Teknofest'te Desteklediği 2 Takım Finale Yükseldi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nın 'Genç Beyinler Bilimle Buluşuyor' projesi kapsamında destek verdiği 2 takım bu yıl altıncısı düzenlenen dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'te farklı kategorilerde finale kaldı.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, bu yıl altıncısı düzenlenen ve İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen dünyanın En Büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2023’te Elazığ’dan katılan gençlere desteğini sürdürüyor.
Bu kapsamda Başkan Şerifoğulları’nın "Genç Beyinler Bilimle Buluşuyor" projesi kapsamında İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’nde destek verdiği İpek Yolu Roket Takımı "Roket Yarışması Yüksek İrtifa" kategorisinde, İpek Yolu Otonom Robot Takımı ise "Sanayide Dijital Teknolojileri" kategorisinde finale kaldı.
ELAZIĞLILARI GURURLANDIRDILAR
41 farklı kategorinin yer aldığı teknoloji yarışmalarında 1 milyona yakın yarışmacının arasından finalist olan İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi İpek Yolu Otonom Robot ve İpek Yolu Roket Takımları bütün Elazığlıları gururlandırdı.
GENÇLERDEN BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NA TEŞEKKÜR
Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın destek verdiği gençler ise; TEKNOFEST finaline adını yazdırarak büyük başarılara imza attılar.
Performanslarıyla göz dolduran gençler, çalışma sürecinde kendilerine her türlü imkanı sağlayan Başkan Şerifoğulları ve Elazığ Belediyesi çalışanlarına teşekkür ettiler.
BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: “BELEDİYE OLARAK KATKI SAĞLAMAKTAN BÜYÜK MUTLULUK VE ONUR DUYDUK”
TEKNOFETS 2023 yarışmalarında Elazığ’ı gururlandıran bütün gençleri tebrik eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Elazığ Belediyesi gençlerimizin kendileri tasarlayarak ürettikleri teknolojik projeleri görünce gurur duyuyoruz. Böyle gençlerimiz olduğu sürece ülkemizin geleceği emin ellerde demektir. Üreten, çalışan, alın teri döken gençlerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz. TEKNOFEST yarışmalarında tüm gençlerimizin çalışmaları çok değerli. Elazığ Belediyesi olarak yarınların teknolojisini tasarlayacak, üretecek ve yönetecek gençlerimizin her zaman yanındayız. Bu başarıda Belediye olarak katkı sağlamaktan büyük mutluluk ve onur duyduk. Gün geçtikçe büyüyen TEKNOFEST organizasyonunda emeği geçen bütün hocalarımızı, takım koordinatörlerimizi ve öğrencilerimizi yürekten kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Bakmadan Geçme