Sivashaber Haberleri

Sivashaber Haberleri

Sivas sisli sabaha uyandı

Sivas'ta sabah saatlerinde etkili olan sis nedeniyle görüş mesafesi yer yer 30 metreye kadar düştü.

1 metrelik çift boylarını aşmayacak bir ev istiyor

Sivas'ta yaşayan 1 metrelik Öztürk çifti boylarını aşmayacak bir evde engelsiz bir hayat sürmek istiyor.

Bozyiğit: 'Önemli olan gönüllerdeki engeli kaldırmamız'

ER-FE Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Bozyiğit, 'Engelli arkadaşlarımızın hayallerini gerçekleştirebilecekleri, eşit şartlarda eğitim gördükleri bir eğitim kurumu olmaktan gurur duyuyoruz' dedi.

Bakan'dan yerli üretime destek

Dünyanın sayılı kam mili üretimi yapan sanayi kuruluşlarından ESTAŞ fabrikasını ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, firmanın dökme demirden ürettiği tavaları inceledi.

Sivasspor'dan galibiyetli prova

Katar'da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası nedeniyle lige verilen arada Antalya Belek'te çalışmalarını sürdüren DG Sivasspor, kamptaki ilk hazırlık maçında Arnavut Ligi ekibi Partizani ile karşılaştı. Oynanan mücadeleden Yiğidolar 2-0 galip ayrıldı.

Eczacılık Fakültesi öğrencileri önlüklerini giydi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Eczacılık Fakültesi 2022-2023 Eğitim-Öğretim Dönemi Önlük Giyme töreni gerçekleştirildi.

Sivas Milletvekili Ekinci'nin acı günü

AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci'nin geçtiğimiz gün vefat eden babası Ali Osman Ekinci, bugün kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Sivas, Bakan Varank'tan beklediği müjdeyi alamadı

Sivas'ın tamamının cazibe çerçevesine alınmasını bekleyen Sivaslı yatırımcılar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın menfi açıklaması ile bekledikleri müjdeyi alamadılar.

Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları başarıya doymuyor

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları öğrencileri yüzme dalında bir çok kategoride önemli dereceler elde etti.

Sivas Teknokent Koleji Teknofest projeleriyle dikkat çekiyor

Sivas'ta Teknofest Yarışması için diğer okullara kıyasla en fazla sayıda en çok sayıda proje geliştiren Sivas Teknokent Koleji dikkat çekiyor.

Çiller gelmeyince toplu olarak istifa ettiler

Doğruyol Partisi (DYP) Sivas İl Başkanı Mehmet Bölük; yönetimi ile birlikte görevinden istifa etti.

Sivas'ta korkutan yangın: Yanmaktan son anda kurtarıldı

Sivas'ta bir ikamette çıkan yangın paniğe neden olurken, yanan evde bulunan bir kişi yanmaktan son anda kurtarıldı.

Erken filizlenen buğday tohumları kışı bahara çevirdi

Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, erken filizlenen buğday tohumlarının gelecek sezon rekolte ve kalitenin yüksek olacağının habercisi olduğunu söyledi.

İki lise öğrencisi Türkiye'de bir ilki başardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir konuşmasından etkilenen iki lise öğrencisi Türkiye'nin ilk özgün blokzincirini oluşturmayı başardı.

'8 İz' isimli karma sergi açıldı

Cumhurbaşkanlığı tarafından 2022 yılının 'Süleyman Çelebi Yılı' olarak ilan edilmesi dolayısıyla Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Mimarlık Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Sanatlar Bölümü öğretim elemanları tarafından '8 İz' isimli karma sergi düzenlendi.

'HIV enfeksiyonu önlenebilir bir hastalıktır'

Sivas Numune Hastanesinde Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapan Dr. Zeynep Banu Ramazanoğlu, 1 Aralık Dünya AIDS Günü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

Sivas'ın yeni müftüsü göreve başladı

Nevşehir İl Müftüsü iken Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameyle Sivas İl Müftülüğüne atanan Ahmet Celalettin Altunkaya cübbe giyme töreninin ardından görevine başladı.

STSO Başkanı Zeki Özdemir 'Müjde bekliyoruz'

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özdemir, Ticaret ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank'ın Sivas ziyareti öncesi yaptığı açıklamada, Varank'tan cazibe müjdesi beklediklerini söyledi.

Sivasspor salonda çalıştı

Katar'da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası nedeniyle lige verilen arada Antalya Belek'te çalışmalarını sürdüren DG Sivasspor, bugün öğlen saatlerinde hazırlıklarına devam etti.

Öğrencilere AIDS anlatıldı

Şarkışla Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda öğrencilere; AIDS'ten korunma yöntemleri, AIDS'in belirtileri anlatıldı.

Zamane kadınları peynir yapımını kursta öğreniyor

SİVAS (İHA) – Sivaslı kadınlar peynir yapımını Halk Eğitim Merkezinde açılan Peynir Üretim kursunda öğreniyor. Yerli ve yabancı 23 çeşit peynir yapımını öğrenen kadınlar ürettikleri peynirlerin satışını gerçekleştirip aile bütçelerine de katkı sağlıyor.

Sivas'ta lastikler denetlendi

Gürün'de Bölge Trafik Amirliği ekiplerince kış lastiği kullanımına yönelik uyarıcı ve bilinçlendirici denetim yapıldı.

Sivas'ta enerji okuryazarlığı eğitimleri başladı, hedef 3 bin öğrenciye ulaşmak

CK Çamlıbel Elektrik ile Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında eylül sonunda imzalanan protokolün ardından Sivas'taki ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak başlatılan enerji okuryazarlığı eğitimleriyle iki ay içinde 500 çocuğa ulaşıldı. Proje çerçevesinde Sivas'ın merkezi dhil 17 ilçesinde, toplam 50 okulda, yaklaşık 3 bin öğrenciyle eğitim verilmesi planlanıyor.

'Öğrenmenin yaşı olmaz' atasözü gerçek oldu

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde (SCÜ) kurulan Tazelenme Üniversitesiyle birlikte 'Öğrenmenin yaşı olmaz' atasözü Sivas'ta gerçek oldu.

Üniversite öğrencileri Pençe-Kilit şehitlerini unutmadı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde eğitim gören öğrenciler Pençe-Kilit Operasyonu şehitleri için saygı yürüyüşü düzenleyerek terörü protesto etti.

Sivasspor'da Max Gradel Antalya kampına katıldı

Katar'da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası nedeniyle lige verilen arada Antalya Belek'te çalışmalarını sürdüren Sivasspor bugün akşam yaptığı antrenmanla hazırlıklarını sürdürdü. Yiğidolar'ın tecrübeli oyuncusu Max Gradel de kampa katıldı.

Eğitim bu projeyle güçleniyor

Millî Eğitim Bakanlığınca okullar arası başarı ve imkn farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla hayata geçirilen 'Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi' tamamlandı.

Sivas Belediyesine rekor bütçe

Sivas Belediyesi'nin 2023 yılı tahmini bütçesi bir önceki yıla oranla yüzde 173 artış göstererek 2 milyar 450 milyon lira olarak onaylandı

Öğretmenlere uygulamalı diyabet eğitim verildi

Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği iş birliğinde yürütülen Okulda Diyabet Eğitim Programı çerçevesinde Sivas'ta Diyabet ve Diyabet ile Mücadele Eğitimi gerçekleştirildi.

Siyanürle altın çıkartan madende kapasite arttırılmak isteniyor

Sivas'ın Kangal ilçesine bağlı Bakırtepe mevkiinde siyanürle altın çıkartan firmanın kapasite artırımına gitmek istemesi, yörede yaşayanların tepkisine neden oldu.