• Haberler
  • Genel
  • Gürkan: Dsi İle Ortak Proje Çalışmalarımız Devam Ediyor

Gürkan: Dsi İle Ortak Proje Çalışmalarımız Devam Ediyor

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Devlet Su İşleri 92. Şube Müdürü Mehmet Aytaç Sucu'yu ziyaret ederek, çalışmalar hakkında istişarelerde bulundu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Devlet Su İşleri 92. Şube Müdürü Mehmet Aytaç Sucu’yu ziyaret ederek, çalışmalar hakkında istişarelerde bulundu. 
Ziyarette bir konuşma gerçekleştiren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, DSİ 92. Şube Müdürlüğü ile birlikte birçok ortak projeler gerçekleştirdiklerini söyledi. Başkan Gürkan, “DSİ Şube Müdürümüzü ziyaret etmek ve yapılan çalışmaları dinlemek amacıyla gelmiş bulunuyoruz. Bizi burada mutlu eden yaptığımız binaların sapa sağlam olduğunu görmek. Binanın işlevselliği ve ev sahipliği bizleri ziyadesi ile mutlu etti. Battalgazi Belediye Başkanlığı dönemimizde bir kampüs şeklinde değerlendirerek, DSİ’ye çok kısa sürede yaptığımız bu bina bugün Malatya’ya gelen misafirleri ağırladığı gibi Tarım İl Müdürlüğümüze ve diğer birimlere de ev sahipliği yapmak konumuna gelmiştir. Depremle ilgili sağlıklı binalar yaparsanız depremden etkilenmiyor ve bina kendi işlevini devam ettiriyor. Buna en güzel somut örnek de DSİ binasıdır. Bir taraftan misafirhanesinde 6 Şubat depremlerinden beri misafirleri ağırlaması, lojmanlarında oturanlar, lojmanlarında oturmaya devam ettiler, iş yeri bölümlerinde de çalışanlar mesailerine devam ettiler. Bu anlamda mutlu olduğumuzu belirtmek istiyorum Biz organizasyon ve koordinasyon noktasında DSİ ile birlikte çok güzel çalışma örnekleri gerçekleştirdik. Şu anda da birçok ortak proje çalımlarımız devam ediyor. Bu çalışmalarımızı paydaşlık anlamında ileriki zamanda daha üst seviyeye yükselterek, devam edeceğini belirtmek isterim. Ben DSİ Şube Müdürümüz Aytaç Sucu Bey’in bizleri sıcak karşılamasından, bu güzel mekânda bizi ağırlamasından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu. 
Devlet Su İşleri 92. Şube Müdürü Mehmet Aytaç Sucu ise bu ziyaretten dolayı Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ve ekibini ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Şube Müdürü Sucu, “6 Şubat depremlerinden sonra kampüsümüzün ayakta kalmasıyla AFAD tarafından toplanma merkezinden biri haline getirildi. Yaklaşık 3 ay boyunca bin kişiye burada hem konaklama hem de gıda ile yemek yardımı vermemiz kampüsün ayakta durmasıyla gerçekleşmiştir. Akabinde deprem sürecinde biz kurum olarak yaklaşık 4 ay 112 adet iş makinasıyla sahada aktif olarak görev yaptık. Birçok sivil iş makinaları, bizim yüklenici firmalarımızın iş makinalarının marifetiyle oldu. Bu organizasyonları yapmamızda da en büyük etken olan kampüsün fiili olarak görev yapmasıydı. Ben bu nedenle Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a özellikle teşekkürlerimi söylemek istiyorum. 
Şu anda Büyükşehir Belediyesi ile devam eden en aktif projemiz deprem konutlarının içme suyu isale hattının yapımıdır. MASKİ Genel Müdürlüğü’müzle her gün organize bir şekilde bu sürecin takibini de yapıp, vatandaşlarımız konutlarına taşındığında içme suyu problemi olmaması için gerekli hazırlıklar devam ediyor. Bunun haricinde içme suyu birinci kısım rehabilitasyon işi yine aktif bir şekilde devam ediyor. 2024 yılı içerisinde aksi bir şey yaşamadığımız takdirde bu işi de birlikte tamamlayacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatlarıyla açılan Güney Kuşak Yolu kapsamında da derme sulamasının kanal deplase işlerinin de birinci kısmını tamamlamış bulunuyoruz. İkinci kısım çalışmalarımızı da 2024 yılında tamamlamayı planlıyoruz. Aynı zamanda Başkanımızın dediği ve en önemli projelerden biri olan sel kapanlarına da inşallah 2024 yılında hızlı bir şekilde başlanarak, tamamlanması öngörülmektedir. 2 yıldan beri yaptığım Şube Müdürlüğü görevimde bire bir çalışmalar gerçekleştirdiğimiz Büyükşehir Belediye Başkanım Selahattin Gürkan’a, MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert’e ve daire başkanlarımıza şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum” dedi.   
 

Bakmadan Geçme