• Haberler
  • Siyaset
  • Hekimhan 1. Seçim İrtibat Bürosunun açılışı yapıldı.

Hekimhan 1. Seçim İrtibat Bürosunun açılışı yapıldı.

Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, 'Malatya yıkılmış bir vaziyette. Her hafta bir bakan geliyor, bakanları alıp Malatya'nın güzel yerlerini, yıkılmamış yerlerini dolandırıyorlar, konteynerlere ve yıkılmış yerlere bakanları uğratmadan gönderiyorlar.

Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, “Malatya yıkılmış bir vaziyette. Her hafta bir bakan geliyor, bakanları alıp Malatya’nın güzel yerlerini, yıkılmamış yerlerini dolandırıyorlar, konteynerlere ve yıkılmış yerlere bakanları uğratmadan gönderiyorlar. Bugün ’de Adalet Bakanı Malatya’da. Adalet binası olmayan Malatya’da Adalet Bakanını sabah önce market açılışına gönderiyorlar.” dedi.

Yeniden Refah Partisi Hekimhan 1. Seçim İrtibat Bürosunun açılışı yapıldı.

Yeniden Refah Partisi Hekimhan Belediye Başkan Adayı Kemal Oktay, “20 yıldır Hekimhan siyasetini içindeyim. Şimdiye kadar adayımız kim olduysa sonuna kadar çalıştım. Hekimhanlıların bir daha kaybetmeye tahammüllerinin olmadığını, 5 yıl daha beklemeye sabrının kalmadığını gördüm. Sizlerin de desteği ile Yeniden Refah Partisi’nden aday oldum. Benim mezhep, millet, siyaset görüş ayrımı yapmadığımı en iyi bilenler sizlersiniz. Hekimhan’da her kesimden insanın üzerine kara bulut gibi çökmüş bir mutsuzluk var. Hekimhan’da yaşayan birisi olarak köyü ile, mezrası ile merkezi ile Hekimhan’ın sorunlarını biliyorum, çözeceğime inanıyorum. Çağın israfı, ipe sapa gelmez projelerle karşınıza çıkmıyorum. İş diyorum, aş diyorum, Hekimhan’da yaşamaktan mutlu ol gardaş diyorum.” İfadelerini kaydetti.

Bu sefer hükümete sarı kartı göstereceğiz

Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, “Çalışmaya devam ediyoruz, çünkü biz dertli insanlarız. Dertli insanlar kenarda duramaz. Bugün bizim bir derdimiz olmasaydı, biz bugün sizinle olmazdık, evimizde ve işimizde olurduk. Biz, sizin derdinizle de dertlenmek istiyoruz. Onun için bugün Hekimhan ilçesindeyiz. Önümüzdeki haftalarda Malatya’nın bütün ilçelerini karış karış gezerek insanlarımızla hem dertleşeceğiz hem de insanlarımızın dertlerini, sıkıntılarını dinleyeceğiz. Ben ne kadar sıkıntılarınızın olduğunu biliyorum. Çünkü 2023 yılında CİMER’e en çok şikayet yapılan il Malatya olmuştur. Malatyalılar Türkiye genelinde CİMER’e en çok şikayet yapılan il olmuştur. Ama buda gösteriyorki CİMER’e yazmakla olmuyor. Biz şikayetlerimizi 31 Mart’ta sandığa yazacağız. Yukarıdakiler atama ile belediye başkanı adayı gönderiyorlar. ‘Nasıl olsa ben Hekimhan’da alırım, nasıl olsa ben Malatya’da alırım’ diyor. ‘Kişilerin önemi yok’ diyor. 31 Mart’ta bunun böyle olmadığını göstereceğiz. Şikayetlerinizi oy pusulalarında Yeniden Refah Partisi’ne mührü basarak göstereceğiz ve bu sefer hükümete sarı kartı göstereceğiz.” İfadelerini kaydetti.

Bakanları yıkılmamış yerlere götürüyorlar

Bilal Yıldırım şunları söyledi, “Malatya yıkılmış bir vaziyette. Her hafta bir bakan geliyor, bakanları alıp Malatya’nın güzel yerlerini, yıkılmamış yerlerini dolandırıyorlar, konteynerlere ve yıkılmış yerlere bakanları uğratmadan gönderiyorlar. Bugün ’de Adalet Bakanı Malatya’da. Adalet binası olmayan Malatya’da Adalet Bakanını sabah önce market açılışına gönderiyorlar. Bakan bey, Ankara’dan geliyor, Esenlik Şirketinin 40. Şubesinin açılışını yapıyor. Malatya’nın başka derdi kalmadı mı?  Bakan beyi alıp bir konteyner kente götürün. Bakan bey ile insanlarla hemhal ettirin, insanların derdini dinletin. Ama yok. Niye? Diyorlar ki, ‘Kim olursa olsun biz kanacağız’ diyorlar. Bizde bu seçim öyle olmayacak, diyoruz. Bu seçim Yeniden Refah Partisi’nin yükseliş seçimi olacak. Malatya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte bütün ilçeleri seçimde kazanacağız.” 

Bakmadan Geçme