• Haberler
  • Genel
  • İstanbul'daki Elazığlılar'dan Can Ataklı'ya tepki

İstanbul'daki Elazığlılar'dan Can Ataklı'ya tepki

Gazeteci – Yazar Can Ataklı'nın şehit babasıyla ilgili söylediği sözlere bir tepki de İstanbul'daki Elazığlılardan geldi.

Gazeteci – Yazar Can Ataklı’nın şehit babasıyla ilgili söylediği sözlere bir tepki de İstanbul’daki Elazığlılardan geldi.

Elâzığ Dernekler Federasyonu (ELFED) Yönetim Kurulu imzasıyla bugün yapılan açıklama şöyle: “Ordumuzun kahraman mensuplarına PKK terör örgütü tarafından kalleşçe gerçekleşen hain saldırıda; 12 vatan evladımız en ulvi makam olan şehitlik mertebesine erişmiştir. Kahraman ordumuzun, necip milletimizin ve kahraman şehitlerimizin ailelerinin başı sağ olsun.

Şehadet mertebesine erişen kahraman askerlerimizden; Kemal Aslan Elazığlı hemşerimiz olup; şehrimizde büyük bir matem ve elem mevcut iken yine şehitlerimiz ebedi istirahatgahlarına yeni erişmişken şehidimizin acılı babasının beyanı sebep gösterilerek sosyal medya üzerinden paylaşılan bir videoda Can Ataklı tarafından haddi aşan, seviyesiz ve bir medya mensubuna yakışmayan üslup ve tehditvari tarzdaki açıklamayı şiddetle lanetliyor ve Türkiye kamuoyu nezdinde KINIYORUZ!

Devletimizin adli makamlarının açmış olduğu soruşturma neticesinde hakettiği cezaya çarptırılacağına inancımız tamdır.

Yukarıdaki açıklamalar doğrultusunda tekraren şehidimizin babası ile ilgili hadsiz beyanda bulunan şahsı derneklerimiz ve Elazığ Dernekler Federasyonu olarak şiddetle kınıyor, yüce milletimizin bilgisine arz ediyoruz.

ELFED

Elazığ Dernekler Federasyonu”

Bakmadan Geçme