Kale Ülkü Ocakları Büyük Bir Coşku ve Kalabalıkla Açıldı

Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanlığı tarafından açılışı gerçekleştirilen Kale Ülkü Ocakları'nın açılışına büyük bir coşku, heyecan ve maneviyat hakim oldu.

Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanlığı tarafından açılışı gerçekleştirilen Kale Ülkü Ocakları’nın açılışına büyük bir coşku, heyecan ve maneviyat hakim oldu. Vatandaşların büyük bir katılım gösterdiği Ocak açılışı, ülkü yürekli gönülleri de bir araya getirdi.

Kale Ülkü Ocakları’nın açılışında konuşan Malatya Ülkü Ocakları Başkanı Turgay Şengönül:
“Bilindiği gibi Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı; kökü mazide ufku ise atide, istikbalde olan, geçmiş ile geleceği birleştiren, yerel ile modern arasındaki bağı kuran, milli ve manevi şuuru kendisine pusula edinen gençleri Ocağında yetiştiren kutlu bir harekettir. Başbuğumuz, cennet mekan Alparslan Türkeş ve yol arkadaşları öncülüğünde kurulan Ülkü Ocakları’mız tarihin her döneminde kritik roller üstlenmiş ve MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin ifade ettiği gibi ‘aklın, ahlakın, adanmışlığın, anıt gibi yükselen millet ve vatan sevdasının ufuk ötesini görebilen, zamanlar üstüne çıkabilen iman kaynağı’ olmuştur. 
Ülkü Ocakları, vatanı ve milleti sevmenin bedelini her zaman büyük fedakarlıklar göstererek ödemiş ve Ülkücü Şehitlerimiz ile birlikte abideleşmiştir. Bizler de başta Şehitlerimiz olmak üzere; Başbuğumuz Alparslan Türkeş, MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, Genel Başkanımız Ahmet Yiğit Yıldırım beyefendi ve Aziz Türk Milleti’ne layık olabilmek için gecemizi gündüzümüze katarak mücadele etmekteyiz. Başbuğumuzun da ifade ettiği gibi ‘Türk’ün en önemli vasfı Teşkilatçılığıdır’ ve bu Teşkilatçılık da yurdumuzun her bir köşesine açtığımız Ocak teşkilatlarımız da olduğu gibi, Kale Ülkü Ocakları’mızın açılışında da tebarüz etmektedir. 
Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım’ın ifade ettiği gibi; ‘Ülkücü Türk Gençliği Nutk'un kutlu şuuruna erişmiş, Atatürkün ülkülerini benimsemiş bir gençliktir.” Bu minvalde, Kale Ülkü Ocakları’mız da kendisine kül olmak isteyen herkese kutlu bir Ocak olacak, küllerden yeni bir şuur meydana getirecektir. İfade etmek istiyorum ki, ben, yabancı kaynaklı hiçbir fikri benimsemeye tenezzül etmeyecek kadar milli şuur ve gurura Malik bir Türk’üm. Ocak Başkanı olarak diyorum ki, evlatlarınız bizim kardeşlerimiz ve emanetlerinizdir. Yarınlarımız daha aydınlık ve umut dolu olacaksa, milli şuur ve gurura malik genç kardeşlerimizle olacaktır. Ocağımıza sahip çıkmak ve bu eğitim yuvamızı gençlerimizle doldurmak hepimizin boynuna borçtur. Bu vesileyle, açılışımıza katılan, Kale İlçe Kaymakamımız, Kale İlçe Emniyet Müdürümüz, MHP İl Başkanımız, MHP Milletvekilimiz,
MYK üyelerimiz, Kale Belediyesi Başkan Vekili,
Esenler Belediye Başkan yardımcısı
Malatya Erhaç Hava Meydanları Müdürümüz,
MHP Yeşilyurt, Battalgazi , Doğanşehir, Kale İlçe Başkanlarımıza, İlçe Ocak Başkanlarımıza, Türkav Başkanımıza, Türk Tarım Orman Sen Başkanımıza,
Kale Muhtarlar Derneği Başkanımıza,  tüm ülküdaşlarıma, gönüldaşlarıma, Kale halkımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, Cenab-ı Allah’ın tüten Ocağımızı ebediyete kadar söndürmemesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kale Ülkü Ocakları Büyük Bir Coşku ve Kalabalıkla Açıldı
Kale Ülkü Ocakları Büyük Bir Coşku ve Kalabalıkla Açıldı
Kale Ülkü Ocakları Büyük Bir Coşku ve Kalabalıkla Açıldı
Kale Ülkü Ocakları Büyük Bir Coşku ve Kalabalıkla Açıldı
Kale Ülkü Ocakları Büyük Bir Coşku ve Kalabalıkla Açıldı
Kale Ülkü Ocakları Büyük Bir Coşku ve Kalabalıkla Açıldı

Bakmadan Geçme