Karakuş, 18 Mart Şehitleri Anma Günü Mesajı

CHP Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Karakuş, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109. yıldönümünü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

CHP Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Karakuş, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109. yıldönümünü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Mesajında Çanakkale Deniz Zaferi’nin Türk Milleti’nin bağımsızlık mücadelesinde büyük bir önem arz ettiğine vurgu yapan Belediye Başkanı Adayı Karakuş, kazanılan zaferin gelecek nesillere aktarılması gerektiğini bildirerek şunları kaydetti:
 “Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan, bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını, canı ve kanı pahasına korumasını bilmiştir. Vatan topraklarını korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz, devletimizin varlığının, birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak sonsuza kadar milletimizin gönlünde yaşamaya devam edecektir. Bizler de bu şuurla, şehitlerimizin emanetine kararlılıkla sahip çıkarak, ülkemizi güçlü bir şekilde geleceğe taşımak için çalışıyoruz.”
Karakuş şöyle devam etti: “İnsana saygı duymanın, vicdan sahibi olmanın zaman ve yer koşuluna bağlı olmadığını, kahraman Türk ordusu tüm dünyaya Çanakkale’den göstermiştir. Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal toprakları, aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonrakilere devretmektir. Bu vesileyle, Çanakkale Zaferimizin 109. yıl dönümünü tebrik ediyor, huzur ve güven içerisinde yaşadığımız bu vatan topraklarını bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları olmak üzere vatan uğruna şehit düşen tüm şehitlerimizi ve rahmete kavuşmuş olan gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.” Dedi.
 

Bakmadan Geçme