• Haberler
  • Siyaset
  • Karakuş, Şehit Cenazesinde Yaşanan Provokatif Eylemi Kınıyoruz

Karakuş, Şehit Cenazesinde Yaşanan Provokatif Eylemi Kınıyoruz

CHP Batalgazi Belediye Başkan Aday Adayı Ali Karakuş ,''şehit cenazesinde yaşanan provokatif eylemi kınıyoruz ''dedi.

CHP Batalgazi Belediye Başkan Aday Adayı Ali Karakuş ,’’şehit cenazesinde  yaşanan provokatif eylemi kınıyoruz ‘’dedi.
Karakuş yaptığı yazılı açıklamada,’AK Parti'nin ilk kuruluş yıllarında Partiye üye olmak veya Parti rozetini takmak büyük cesaret istiyordu.İnsanlar korku içindeydi ve Ak Partiliyim demeye bile çekiniyordu. Çünkü AK Parti'nin ilk kuruluş günleriydi ve 28 Şubat yeni  atlatılmıştı. Müslümanların üzerine Akın Akın gelen bir iktidar bir güç vardı. Biz  bugün korkmadığımız gibi o gün de korkmadık  ve dedik ki haksızlığa ,yolsulluğa Adaletsizliğe  karşı çıktık.Her zaman  mazlumun yanında olduk,olmayada devam edeceğiz.
Toplumumuzda adaletsizliğin yoksulluğun yolsuzluğunun kol gezdiği bu dönemde ise Cumhuriyet Halk Partisi rozetini takıp sahaya indik. Malatya şehit cenazesinde sayın genel başkanımız Özgür Özel'in göndermiş olduğu çelengi kırmak suretiyle provokatif  eylemde bulunanları, bu eyleme alkış tutanları ve azmettirenleri  şiddetle kınıyorum. Unutulmasın ki bu süreçte toplumumuzun ayrıştırılmaya, ötekileştirmeye değil ,birleşmeye ihtiyacı var .
Duyarlı Malatya halkımızdan özellikle rica ediyorum ,Sakın ola iktidarın provokatif Söylemlerine uymayın . Özgür Özel PKK'yı kınamış PKK'yı terör örgütü olarak görmüş lanetlemiş sadece ortak bildiriye imza atmamıştır. Kendi bildirisini tek başına yapmış , PKK'nın karşısında Durmuş ,kendi şehitlerinİ sahiplenmiş ve şehitlerinin yanında durmuştur. Görünen o ki,iktidar bunu  malzemeye çevirip karalama kampanyasına başlamıştır.Yaklaşan yerel seçimde kullanacakları bir malzemeleri kalmamıştır. İnsanları karalamaya ,insanlara leke vurmaya çalışan gerçekten güçlü, adaletsiz bir iktidar var’’ifadelerine yer verdi. 

Bakmadan Geçme