Karakuş: Tarihin her döneminde milletimiz yaşlısına gereken önemi vermiştir

CHP Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Karakuş Yaşlılar Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Karakuş mesajında

CHP Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Karakuş Yaşlılar Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Karakuş mesajında;

Bu günlerde sevgi ve saygıyı en çok hak eden, gölgesinde yetiştiğimiz çınarlarımız olan Yaşlılar Haftası’nı kutlamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Yaşlılar, kültür yaşamımızı yarınlara taşımayı sağlayan en önemli varlıklarımızdır. Dünümüz ile bugünümüz arasındaki köprülerdir. Tarihin her döneminde milletimiz yaşlısına gereken önemi vermiş, büyüğe saygı milletimizin en önemli töresi, vazgeçilmez geleneği olmuştur. Bu geleneği yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak, toplumumuzun varlığını, birliğini, örnek aile yapısını, toplumsal dayanışmayı sürdürmede temel görevdir.

Yüce dinimizin, büyüklerimize saygı göstermemizi ve onlara her konuda öncelik vermemizi emreder.  “Küçüğüne merhamet etmeyen, büyüğüne saygı göstermeyen bizden değildir.” Hadis-i Şerif’i dinimizin yaşlılara verdiği önemi ve değeri göstermektedir. Ahlak ve geleneklerimiz açısından yaşlılarımıza gereken anlayışın ve hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftasını kutluyor, başta şehitlerimizin anne ve babaları olmak üzere tüm yaşlılarımızın ömürlerinin her anını sağlıkla ve mutlulukla yaşamalarını temenni ediyor, tüm yaşlılarımızın ellerinden öpüyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Bakmadan Geçme