Malatya'da depremzede öğrenciler yeteneklerini sergiledi

'Asrın felaketi' olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023'te yaşanan depremlerden etkilenen Malatya'da öğrenciler yıl sonu etkinliğinde yeteneklerini sergiledi.

"Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023'te yaşanan depremlerden etkilenen Malatya’da öğrenciler yıl sonu etkinliğinde yeteneklerini sergiledi.

Samanköy Konteyner Kent'te Malatya Girişim Grubu 1 No'lu Anaokulu Şubeleri'nde eğitim alan öğrenciler, İMSİAD Çok Amaçlı Spor Salonu ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen yıl sonu şenliği programı kapsamında, deneysel çalışmalar, sanatsal etkinlikler, geri dönüşüm ve sıfır atık defilesi, sahne gösterileri düzenlendi.

Programda konuşan Yeşilyurt Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Kemal Aladağ, büyük deprem yaşayan Malatya’da konteyner kentlerde eğitim için ellerinden geleni yapan öğretmenlere ve idarecilere teşekkür etti.

4 sınıfta 60 öğrencinin eğitim aldığını ifade eden Malatya Girişim Grubu 1 No'lu Anaokulu Şubeleri Müdürü Nejla Bayer Demirhan, amaçlarının depremlerden etkilenen çocuklara mutlu bir eğitim öğretim ortamı sunmak olduğunu belirterek şöyle konuştu:

"Akademik başarıdan çok onların okula mutlu olarak gelmesini sağlamak istiyoruz. Çocuklar için elimizden geleni yaptık. Bugün bütün yıl boyunca emek emek işledikleri etkinlikleri sergiledik. Depremden etkilenen çocuklarımızı bir nebze de olsa mutlu etmek, depremin yaralarını sarmak için elimizden geleni yapıyoruz. Derdimiz çocukların mutlu olması."

Yaşanan deprem sonrası Samanköy Konteyner Kent'te yaşamaya başladıklarını belirten veli Şehriban Özdemir, konteyner kentte ilk geldiklerinde tedirgin olduklarını ancak öğretmenlerle tanışınca çocuğunu gönül rahatlığıyla onlara teslim ettiğini söyledi.

Bakmadan Geçme