• Haberler
  • Genel
  • Malatya'da Hayata Başlarken Projesi Umut Oluyor

Malatya'da Hayata Başlarken Projesi Umut Oluyor

Malatya Valisi Ersin Yazıcı'nın Eşi Hanife Yazıcı Türkiye Diyanet Vakfı Malatya Şubesi Kadın Kolları tarafından gerçekleştirilen 'Hayata Başlarken' adlı proje kapsamında hazırlanan programa katıldı.

Malatya Valisi Ersin Yazıcı'nın Eşi Hanife Yazıcı Türkiye Diyanet Vakfı Malatya Şubesi Kadın Kolları tarafından gerçekleştirilen "Hayata Başlarken" adlı proje kapsamında hazırlanan programa katıldı.
İl müftülüğü konferans salonunda düzenlenene programa; 2. Ordu Kurmay Başkanı Garnizon Komutanı Tümg. Tuncay Altuğun’un eşi Ayşe Altuğ, Vali Yardımcısı Osman Kural’ın eşi Ceyda Kural, Vali Yardımcısı Abdulselam Bıçak’ın eşi Gizem Bıçak Vali Yardımcısı Reşit Özer Özdemir’in eşi Fatoş Özdemir, Vali Yardımcısı Bilal Basrı’nın eşi Suzan Basrı, Yeşilyurt Kaymakamı Kutsal Baytak, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal’ın eşi Feray Çankal ve İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ercan Altın’ın eşi Mukaddes Altın İl Müftüsü Şahin Yıldırım ve vatandaşlar katıldı.
Evliliğe hazırlanan çiftler ile yeni doğan bebeği olan ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak amacıyla gerçekleştirilen proje kapsamında önceden hazırlanan 40 adet yeni doğan bebek bohçası ile 167 adet yeni evlenecek çiftlere alışveriş çeki ve yardım paketleri hediye edildi.
 Hayatın her aşamasında insanlara dokunarak onlara fayda sağlamak gayesinde olduğunu belirten Hanımefendi Hanife Yazıcı "Gerçekleştirdiğimiz projenin asıl amacı toplumun temel yapısını oluşturan aile kurumunu maddi manevi destekleyerek bir nebze de olsa yüklerini hafifletmek. Maddi anlamda sıkıntı çeken anne-baba adayları ile yeni evlenecek olan çiftlerimizin en mutlu günlerinde yanında olmanın sevincini yaşıyoruz ”dedi.
Program ihtiyaç sahibi ailelere Hanımefendi Hanife Yazıcı’nın hediyelerini takdim etmesi ve fotoğraf çekimiyle son buldu.

Bakmadan Geçme