Malatya Sanayi Sitesi İstişare Toplantısı

Milletvekili Tüfenkci: 'Bakanımızla yaptığımız görüşmede, 1000'e yakın ağır hasarlı dükkanımız olduğu, İlk etapta Altay Kışlası'nda yapılacak 714 dükkanın ağır hasarlı işletme sahiplerine verileceği kararlaştırıldı'

Milletvekili Tüfenkci: “Bakanımızla yaptığımız görüşmede, 1000’e yakın ağır hasarlı dükkanımız olduğu, İlk etapta Altay Kışlası’nda yapılacak 714 dükkanın
ağır hasarlı işletme sahiplerine verileceği kararlaştırıldı” 

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, sanayi esnafıyla yapılan istişare toplantısına dair bilgilendirmede bulunarak, “Hiç bir esnafımızı mağdur etmeden, yeni yapılacak sanayi sitemizi en kısa sürede hizmete sunmak tek gayemiz. Bu doğrultuda esnaf temsilcilerimizle, esnafımızla istişare toplantımızı yaptık” dedi. 

Orduzu Pınarbaşı Fuar Merkezi’nde yapılan toplantıyla Yeşilyurt Belediye Başkanı İlhan Geçit, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Ramazan Yaylacı, Çevre Şehircilik İl Müdürü Cengiz Başer, Malatya Büyükşehir ve Yeşilyurt Belediyesi ilgili daire başkanları, DSİ Şube Müdürü ve kooperatif başkanları katıldı. 

Tüfenkci, toplantıya ilişkin yaptığı açıklamada, esnafın sorunlarını dinlediklerini ve çözümü bu doğrultuda hayata geçirecekleri kaydetti.

Sanayinin Malatya’nın önemli bir dinamiği olduğunu belirten Tüfenkci, “Yeşilyurt Belediye Başkanımız İlhan Geçit, Yeşilyurt İlçe Başkanımız, esnaf temsilcilerimiz ve sanayi esnafımızla birlikte sanayilerimizin geleceğini konuştuk. Hiç bir esnafımızı mağdur etmeden, yeni yapılacak sanayi sitemizi en kısa sürede hizmete sunmak tek gayemiz. Bu doğrultuda esnaf temsilcilerimizle, esnafımızla istişare toplantımızı yaptık. Esnaf kardeşlerimiz bir an önce belirsizliğin ortadan kalkması noktasında görüş belirttiler. Bu konuda haklılar tabiki. Sanayi ve Teknoloji Bakanımızla yaptığımız görüşmede, Küçük Sanayi’de 1000’e yakın ağır hasarlı dükkanımız olduğu, İlk etapta Altay Kışlası’nda yapılacak 714 dükkanın
ağır hasarlı işletme sahiplerine verileceği kararlaştırıldı.  
Yine yakında Altay Kışlası alanına yapılacak projeleri hazır, muhtelif büyüklükteki yeni dükkanlarımız için ihaleye çıkılacak. Bu dükkanlar da mülk sahipleri ve kiracılara verilecek. 
Temel amaç Küçük Sanayi’mizi zamanla Altay Kışlası’na taşımak. 
Toplantımızın verimli geçtiğine inanıyorum. Aldığımı notları ilgili bakanlıklarımıza bu hafta ileteceğim.” diye konuştu. 

Yeşilyurt Belediye Başkanı İlhan Geçit ise yaptığı açıklamada, “Hiç bir esnafımıza yer göstermeden, çıkın buraları yıkacağız demeyeceğiz. Rahat olun böyle bir şey olmayacak. Esnafımızı mağdur etmeden sanayiyi en doğru stratejiyle en kısa sürede inşa etmek gayesindeyiz.” ifadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme