Memleket Partisi Adayları BİMYAD'ı Ziyaret Etti

Memleket Partisi Malatya İl Başkan Burcu Benay Turfanda Çinkılıç, Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı ile BİMYAD Genel Merkezini Ziyaret Ettiler.

Memleket Partisi Malatya İl Başkan Burcu Benay Turfanda Çinkılıç, Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı ile BİMYAD Genel Merkezini Ziyaret Ettiler.
31 Mart yerel seçimlerine Malatya Büyükşehir ve Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı olarak önemli isimleri Memleket Partisi çatısı altında kamuoyuna duyuran Malatya İl Başkanı Burcu Benay Turfanda Çinkılıç” Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sanayici işadamı Sayın Talha Ucuzcu ve Yeşilyurt Belediye Başkan Adayımız İşadamı Sayın Yasin Palalı ile birlikte Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneğini ziyaret ederek adaylarımızın çalışmalarını ve projelerini anlattık. 
Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Talha Ucuzcu ise” Malatya’mız 6 Şubat Depremlerinde büyük yıkımı yaşadı. Şu an 1 yıl geçtiği halde Malatya’da insanlarımızın büyük çoğunluğu Konteynırlarda zor şartlarda geçici olarak barınma sorununu gidermeye çalışıyor.  
Malatya genelinde halen yıkımlar sürüyor. Malatya adeta kaderine terk edilmiş bir hayalet şehir oldu. Hemşerilerimizin büyük çoğunluğu il dışına göç etmiş vaziyette. 
Göreve geldiğimizde ilk işimiz bu sorunların hepsinin çözümünü sağlamak. Önce barınma sorununu ve esnaflarımızın işyeri sorunlarını çözeceğiz. Malatya Büyükşehir Belediyesi Halkın Belediyesi olacak. Krizi fırsata çevirip, Malatya’yı yeniden bölgenin parlayan yıldızı yapacağız” diye belirtti. 
Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği Genel Başkanı Selim Apohan; ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek” Genel Merkezimizi ziyarete gelen Memleket Partisi Malatya İl Başkan Sayın Benay Turfanda Çinkılıç, Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Talha Ucuzcu ve Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı İşadamı Sayın Yasin Palalı’ya nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.  
 

Kayhan İNCEOĞLU Malatya Derin Haber

Bakmadan Geçme