• Haberler
  • Siyaset
  • Milletvekili Ölmeztoprak'tan Yapımı Süren Afet Konutlarına Ziyaret

Milletvekili Ölmeztoprak'tan Yapımı Süren Afet Konutlarına Ziyaret

AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak 26 Şubat depremi sonrasında gerçekleştirdiği ziyaretlere Kozluca ilçesinde devam etti. AK Parti İl Başkan Yardımcısı Fırat Palancı, Akçadağ Koordinatörü Mustafa Dağdelen, Malatya TOKİ İl Sorumlusu Emrah Acar, Akçadağ İlçe Başkan Yardımcısı Cumali Toydaş'ın katılımları ile gerçekleşen programda, Kozluca'da esnaf ve vatandaşları ziyaret eden Milletvekili Ölmeztoprak Kozluca Afet Konutları şantiye alanını ziyarette bulunarak, bilgiler aldı.

AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak 26 Şubat depremi sonrasında gerçekleştirdiği ziyaretlere Kozluca ilçesinde devam etti. AK Parti İl Başkan Yardımcısı Fırat Palancı, Akçadağ Koordinatörü Mustafa Dağdelen, Malatya TOKİ İl Sorumlusu Emrah Acar, Akçadağ İlçe Başkan Yardımcısı Cumali Toydaş’ın katılımları ile gerçekleşen programda, Kozluca’da esnaf ve vatandaşları ziyaret eden Milletvekili Ölmeztoprak Kozluca Afet Konutları şantiye alanını ziyarette bulunarak, bilgiler aldı.

Güçlü bir ekip ile buradayız

Kozluca mahallesi Çayırdüzü'nde yapımına başlanan Afet Evleri'nde fiziki ve sosyal açıdan incelemelerde bulunan Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, yapılan konutlar ile alakalı değerlendirmelerde bulundu. Ölmeztoprak, “Kozluca’dayız 6 Şubat depreminden hemen sonra çadır kentler, konteyner kentler ve sonrasında da kalıcı deprem konutların yapımına hızlıca başlandı. Burada ki yapım süreci ile alakalı problem arz eden ne varsa giderelim ve bu kışı vatandaşlarımız yeni yapılan modern, çokta güzel bir alanda olan evlerinde geçirsinler. Güçlü bir ekip ile buradayız, Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, AFAD, TOKİ, muhtarlarımız, parti teşkilatımız, hemşehrilerimiz ve burada ilgisi olan kamu kurum ve kuruluşlarımız ile yerinde incelemelerde bulunduk.” şeklinde konuştu.

Sorunların Çözümü noktasında her türlü gayreti sarf edeceğiz

Şantiye alanında yaşanan sorunların çözümü noktasında her türlü gayreti göstereceklerini ifade eden Milletvekili Ölmeztoprak, “Yaşanan bir iki problemi yerinde gördük, devam eden jenaratör, elektrik sorunu konusunda bilgimiz oldu ve çözüm konusunda bu hafta içinde bir an önce çalışmalarımızı yapacağız. Vatandaşlarımızdan konutların sayısı konusunda sayının bu kadar olduğu düşünülüyor. Böyle bir durum yok, şuan 100 konut başlamış olabilir, taahhüt edilen 200’ün üstünde konut olabilir. Ama hak sahipliği süreci devam ediyor. Dolayısıyla hak sahiplikleri netleştikçe burada ki konut sayıları da artacaktır. Bu artış ile birlikte tek bir vatandaşımız dahi mağdur olmayacak. Cumhurbaşkanlığımızın öncülüğünde Afet Konutlarının yapımını vatandaşlarımızın kış ayı gelmeden evlerine yerleşmesi için çok kısa bir sürede tamamlayacağız inşallah. Ben bu konuda hakikaten gerek teşkilatımızın bakış açısı, gerek vekillerimizin, belediyelerimizin, çalışmaları, gerek muhtarlarımız, kamu kurumlarımız, bürokratlarımızı çok gönülden, çok samimi ve çok vicdanlı hasbi görüyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, özellikle 11 şehrimiz ve Malatya’mız adına bizzat talimatları ile hiçbir mağduriyet oluşturulmadan vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarına karşılık vermesi ve şehrimizin ihyası için çok büyük gayretler sarf ettiler. İlimizde tüm kamu kurum ve kuruluşlarının seferber ederek çok büyük bir adet yönetim mekanizması kuruldu. Bu anlamda bir kez daha şehrimizin yeniden inşaası ve ihyası için tüm imkanları ile yanımızda olan ilimizi bizzat yakından takip eden Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Ayrıca Bakanlarımıza, Milletvekili arkadaşlarımıza, TOKİ’ye Emlak Konut’a, ilimizin kamu kurum ve kuruluşlarına bir kez daha gayretleri için teşekkür ediyorum. Alanda olmaya hemşehrilerimiz ile bir arada olmaya devam edeceğiz.” açıklamarında bulundu.

Kozluca Mahalle Muhtarımız Vedat Akgün'ün evinde vatandaşlar ile bir araya gelen Ölmeztoprak mahalle sakinleri ile deprem sonrası süreç ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak yaraların bir an önce sarılması için her türlü gayret ve çabayı sarf edeceklerini belirtti.

Bakmadan Geçme