Muhtar Adaylarından Ortak Açıklama!

Muhtarlığın sadece gönül işi olduğunu söyleyen İstiklal mahallesi muhtar adayı Kemal Yüksel ve Ferhadiye mahallesi muhtar adayı Cumali Aydın aday oldukları mahalleleri ile ilgili olarak açıklamalarda bulundular.

Muhtarlığın sadece gönül işi olduğunu söyleyen; İstiklal mahallesi muhtar adayı; Kemal Yüksel ve Ferhadiye mahallesi muhtar adayı; Cumali Aydın aday oldukları mahalleleri ile ilgili olarak açıklamalarda bulundular. Öncelikle depremde hayatinı kaybeden vatandaşlarımıza allahdan rahmet ve biz geride kalanlara sabırlar diliyoruz. Malumunuz asrın felaketini yaşadık ve şahit olduk.Evlerimiz iş yerlerimiz hayallerimiz geleceğimiz ve anılarımız yıkıldı

Çok çetin süreçlerden geçtik ve yaralarımızı sarmaya başladık. Yine malumdurki önümüzde  yerel seçimler var. Bizde mahallemize daha iyi bir hizmet verebilmek için  mahallemizden Muhtar adayı olduk. Yıllardır muhtarlık kurumunu önemsiz görüp hatır gönül diyip oy verdik ve gördükki bir muhtarın olağanüstü hallerde neler yapabildiği veya yapamadığı önem kazandı. Başarılı az sayıda muhtarlarımız dışında bu kaosu yöneten göremedik.

Biz bu sebeple mahalelimizle istişare edip aday olduk ve taşın altına elimizi koyduk. Deprem sonrası okullarımızda mahallelimizi ağırladık temel ihtiyaçlarını karşıladık ve sonrasında mahallemizi ayağa kaldırmak için icraatlerimizi yapmaya başladık, yıkım işlerinde sahadayız yıkımlardan ve depremden kaynaklı alt yapı sorunlarını çözdük ve çözmeye devam ediyoruz (su arıza elektrik internet sokak temizliği vb gibi) derdimiz mahallemizi bir an önce ayağa kaldırıp modern ve sakinleri refah içinde yaşayan bir mahalle yapmak.

Bu davamızda samimiyiz yıllardır bu mahallelerde ikamet edenler olarak mahallemize gönlümüzü verdik ve gönüllere dokunacagız. Hangi çağda yaşıyoruz muhtarlık gereksiz diyenler olabilir ama görevini bilen muhtarlar olarak yapılacak çok şey vardır. Eğer hükümetimiz ve sayın cumhurbaşkanımız muhtarlıkların kapanmasını istiyorlarsa seve seve buna hazırız yok eğer devlete millete külfet oluyor eski muhtarlık şekline dönüp maaş almayan bu görev gönül işidir derlerse buna biz zaten seve seve evet deriz.

Biz halka hizmet hakka hizmet düsturuyla bu işe soyunduk. Degerli mahalle sakinlerimizden bir 5 yıl için bizlere ve birbirinden değerli   meziyetli aza heyetimize evet demelerini istiyoruz.şunu unutmayalım bir 5 yıl daha kaybetmemek dileğiyle mahalle sakinlerimizin destek ve dualarınızı bekliyoruz.

Bakmadan Geçme