Sami Er'den STK Ziyaretleri

31 Mart yerel seçimleri öncesi seçim çalışmalarına aralıksız devam eden AK Parti Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Sami Er, gün boyu sivil toplum kuruluşu ziyareti gerçekleştirdi.

Birlik Vakfı Malatya Şube Başkanı Sadi Ergül, Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Malatya İl Başkanı Turgut Özal Aksüt, Cihannüma Dayanışma ve İş Birliği Derneği Malatya İl Temsilcisi Dr. Enes Gül, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Başkanı Hasan Meşeli, Cem Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan, MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Yunus Akçin, TÜGVA Malatya İl Temsilcisi Mesut Demir, KADEM Malatya İl Başkanı Saliha Gültekin Sırma, Niyazi Mısri Kültür Vakfı Başkanı Ahmet Baysar ve İlim Yayma Cemiyeti Malatya Şube Başkanı Mustafa Özkan'ı ziyaret eden Sami Er, yapacakları proje ve hizmetleri ile ilgili istişarelerde bulundu.

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, seçim çalışmaları kapsamında kentteki birçok sivil toplum kuruluşunu ziyaret ederek göreve geldiklerinde Malatya’da için yapacakları hizmetleri anlattı.

31 Mart yerel seçimleri öncesi seçim çalışmalarına aralıksız devam eden AK Parti Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Sami Er, gün boyu sivil toplum kuruluşu ziyareti gerçekleştirdi.

Başkan Adayı Er, yaptığı konuşmada Malatya’daki birlik ve beraberlik ortamının devam etmesi adına STK’lara önemli görevler düştüğünü belirterek birliğin her zaman devam edeceğini söyledi.
Şuana kadar tüm çalışmalarında her zamana adalet ölçüsüne dikkat ettiğini ifade eden Er, “Bu adalet ölçüsünü hiçbir zaman elden bırakmayacağız. Adaletin olmadığı yerde her zaman kaos olur. Biz bunu Allah’ın izniyle temsilde, yönetimde ve hizmette eksik etmeyeceğiz. Şehrimizin huzur bulması lazım. Geçmişe yönelik eleştirilere girmeyeceğiz, dedikoduya kulaklarımızı tıkayacağız. Malatya bir mozaiktir, hepimiz bu toplumun bireyleriyiz. Herkese eşit mesafede, kimsenin adamı da olmadan inşallah Malatya için çalışacağız” dedi.
Malatya’nın bir huzur ve kardeşlik şehri olduğunu dile getiren Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, 6 Şubat 2023’de Malatya’nın büyük bir yıkım geçirdiğini hatırlattı. Göreve geldiklerinde geçmişte elde ettikleri bilgi ve birikim ile Malatya’yı yeniden inşa ve ihya edeceklerini ifade eden Er, “Cumhurbaşkanımız bu görevi bizlere tevdi etti. Kendisini ve bizlere destek verecek vatandaşlarımızı hiçbir şekilde mahcup etmeyeceğiz. İşimiz gücümüz Malatya olacak. Malatya’mızı birlik ve beraberlik hukuku içerisinde yöneteceğiz. Adalet ölçüsünü elden bırakmayacağız. Hiçbir zaman ayrıştırıcı bir dil kullanmayacağız. Bir taraftan şehrin yeniden imarı için uğraşırken diğer taraftan da sosyal, kültürel belediyeciliği de ihmal etmeden tüm insanlarımızı bağrımıza basarak hareket etme bilincinde olacağız” diye konuştu.
 

Bakmadan Geçme