• Haberler
  • Genel
  • Ülkü Ocaklarından Başbuğ Alpaslan Türkeş Anısına Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve İftar Programı

Ülkü Ocaklarından Başbuğ Alpaslan Türkeş Anısına Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve İftar Programı

Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanlığı Başbuğ Alpaslan Türkeş Anısına Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve İftar Programı Düzenledi.

Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanlığı Başbuğ Alpaslan Türkeş Anısına Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve İftar Programı Düzenledi.

Düzenlenen programda açıklamalarda bulunan Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanı Turgay Şengönül; 
"Ülkü Ülkücü Hareket'in kurucusu, Türk milliyetçiliğinin ve Türk Dünyasının Başbuğu Alparslan Türkeş Bey'in vefatının sene-i devriyesini hüzünlü bir şekilde karşılıyoruz. Acısı halen yüreklerimizde taze ve fikirleri halen zihinlerimizde dinç olan bir koca çınarın mirasçısı olmanın haklı gururunu da bu vesileyle tekrar yaşıyoruz. Başbuğumuz koca bir ömrünü Türk milletinin bekası için yeri geldi meydanlarda, yeri geldi  zindanlarda ve kimi zamanda sürgünlerde geçirerek mübarek ismini Türk tarihinin  altın sayfalarına yazdırmış , 4 Nisan 1997'de bizlere çok büyük bir miras bırakıp aramızdan ayrılarak uçmağa varmıştır.

Bizlerde bu vesile ile evlatları olarak Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanlığınca Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey'in vefatının sene-i devriyesinde  İftarımızı , Kur'an-ı Kerim tilaveti eşliğinde Başbuğumuza hediye ettik.


Buradan tekrar Başbuğumuz Alparslan Türkeş'e, vefatının sene-i devriyesi vesilesiyle bir kez daha Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Bizlere bıraktığı kutsal emanetine son nefesimize kadar sahip çıkacağımıza söz veriyoruz. Varolsun Ülkü Ocakları" ifadelerini kullandı.

Yapılan etkinliğe MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu MHP İl Başkanı Gökhan Gök , MHP Yeşilyurt, Doğanşehir, Pötürge ilçe Başkanları,  Ülkü Ocakları Doğanşehir ve Hekimhan ilçe Başkanları, MHP  MYK üyeleri, MHP geçmiş dönem MYK üyeleri, MHP şimdiki ve geçmiş dönem meclis üyeleri, STK Başkanları ve yönetimleri ile çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Bakmadan Geçme