• Haberler
  • Malatya
  • Vali Ersin Yazıcı'nın Eşi Hanife Yazıcı İl Müftülük Heyetini Misafir Etti

Vali Ersin Yazıcı'nın Eşi Hanife Yazıcı İl Müftülük Heyetini Misafir Etti

Malatya Valisi Ersin Yazıcı'nın eşi Hanımefendi Hanife Yazıcı İl Müftülük Heyetini Misafir Etti.

Malatya Valisi Ersin Yazıcı’nın eşi Hanımefendi Hanife Yazıcı;  Müftü Yardımcısı Fikriye Özkan, İl Alo Fetva Sorumlusu Ayşegül Dündar, Aile ve Dini Rehberlik Hizmetleri Saliha Ayyıldız, Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinatörü Fatime Geçici, İl Gençlik Koordinatörü Leyla Yıldırım, Kur'an Kursu Öğreticisi - İl Engelli Koordinatörü Sevim Çancı, Kur'an Kursu Öğreticisi - Hastane Manevi Danışmanı Sümeyye Berk, Kur'an Kursu Öğreticisi - Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Kolları "Hayata Başlarken" Proje Sorumlusu Gülten Mendi, Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Kolları Gönüllüsü Zeynep Öngenli’yi  misafir etti.
  
Çocukların öğretim hayatının yanında manevi olarak da desteklenerek yetiştirilmesi gerektiğine değinen Hanımefendi Hanife Yazıcı, “Allah’ın bize verdiği her şey bir emanettir.  Sağlığımız, malımız, mülkümüz, makamımız, bu emanetler içerisinde en önemlisi ise şüphesiz çocuklarımızdır.  Bu nedenle çocuklarımızın iyi şartlarda yaşaması ve onların hem bedeni hem de ruhi anlamda iyi yetişmesi için bizler üzerimize düşen görevleri yerine getirmeliyiz. Çocuklarımızı iyi insan olarak yetiştirmek sadece milli görevimiz değil, aynı zamanda ilahî bir vazifemizdir.   Anne babalar, çocuklarının   her türlü ihtiyacını karşıladığı gibi manevi ihtiyaçlarını da karşılamak zorundadır.  Çünkü insan, sadece maddî bir varlık değil manevî yönü de olan bir varlıktır. Manevi yönlerinin gelişmesi için çocukları gerekli alanlara yönlendirmeliyiz.  Çocukların her anlamda kendilerini geliştirmelerine engel olan sosyal medya ve internet bağımlılığını da en aza indirgemek için onları çeşitli sosyal aktiviteler içerisinde bulundurup zamanlarını verimli geçirmelerini sağlayarak gerek dışarda gerekse ev ortamında manevi anlamda eğitmeliyiz. Çocukları manevi anlamda yetiştirebilmemiz için öncelikli olarak evlilik öncesi kendimizi aile ve çocuk eğitimi konusunda donanımlı hale getirmemiz gerekmektedir. Yeni evli çiftler ve evlenecek olan çiftler bu düşünceyi temel alarak evliliği gerçekleştirmelidir. Bizler de, evlilik yolunda adım atan çiftlerimizi manevi anlamda destekleyerek sağlam bir aile yapısının oluşmasına katkıda bulunmalıyız.” dedi.     

İl Müftülük heyetiyle yakından ilgilenen Hanımefendi Hanife Yazıcı; Müftülük çalışmaları hakkında bilgiler aldı. 
  
Hanımefendi Hanife Yazıcı kendisine yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirdi. İl Müftü yardımcısı ve beraberindeki heyet, misafirperverliğinden dolayı Hanımefendi Hanife Yazıcı’ya teşekkür edip hatıra fotoğrafı çektirerek ziyaretlerini sonlandırdılar.

Bakmadan Geçme