Vali Hulusi Şahin Hekimhan İlçesinde İncelemelerde Bulundu

Malatya Valisi Hulüsi Şahin, yatırımlar hakkında bilgi almak ve incelemelerde bulunmak üzere Hekimhan ilçesini ziyaret etti.

Vali Şahin, yatırımlar hakkında bilgi almak ve incelemelerde bulunmak üzere Hekimhan ilçesini ziyaret etti.
Vali Şahin, Hekimhan Kaymakamı Mücahit Zıvlak ve İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ercan Altın ile birlikte, Hekimhan İlçesinde bulunan, yıllık yaklaşık 1.5 milyon ton üretim kapasitesi ve üretilen bu madenlerin ilçede kurulan fabrikada işlenmesi suretiyle 480 bin ton cevhere dönüştürüldüğü, 700 kişinin istihdam edildiği, Kolin Maden İşletmesi ile yıllık yaklaşık 2 milyon 500 bin ton üretim kapasitesine sahip, 1700 kişinin istihdam edildiği Erdemir Maden işletmesinde incelemelerde bulunarak maden işletmeleri hakkında yetkililerden bilgiler aldı.  
Vali Şahin, maden ocaklarındaki incelemelerinin ardından geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden, Hekimhan Dereköy Mahalle Muhtarı merhum Hüseyin Çetin’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
Son olarak Hekimhan Belediye Başkanlığını ziyaret eden Vali Şahin, Belediye Başkanı Turan Karadağ’dan ilçenin genel durumu hakkında bilgiler aldı. 
 

Bakmadan Geçme