• Haberler
  • Genel
  • Yeşilyurt Belediye Meclisi Ocak Ayı Çalışmalarını Tamamladı

Yeşilyurt Belediye Meclisi Ocak Ayı Çalışmalarını Tamamladı

Yeşilyurt Belediye Meclisi, gündemdeki komisyon raporları ve teklifleri görüşüp karara bağladığı Ocak Ayı 2.Oturum Toplantısıyla birlikte Ocak Ayı çalışmalarını tamamladı.

Yeşilyurt Belediye Meclisi, gündemdeki komisyon raporları ve teklifleri görüşüp karara bağladığı Ocak Ayı 2.Oturum Toplantısıyla birlikte Ocak Ayı çalışmalarını tamamladı.
Yeşilyurt Belediyesi Gedik Kültür Merkezi Toplantı Salonunda Meclis Başkanvekili Ramazan Yakıcı Başkanlığında gerçekleşen toplantıda ilk olarak 03 Ocak 2024 tarihli Ocak Ayı 1.Oturum Toplantısının karar özeti kabul edilirken ardından açılış ve yoklama yapıldı.
Toplantıda, Yeşilyurt Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personellerinin 2024 yılı maktu mesai ücretinin belirlenmesi yönelik Yeşilyurt Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi görüşülüp onaylanırken, Yeşilyurt Belediyesinin ilçe genelinde ki sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif hizmetlerine geliştirdiği projelerle katkı sunan Yeşilyurt Kent Konseyi Genel Sekreterliğinin yardım talebi ise kabul edildi.
Yeşilyurt İlçe sınırlarında bulunan Dilek, Samanköy, Özal, Konak, Yaka, Gedik, Bostanbaşı, Topsöğüt, Şahnahan, Yakınca ve Mahmutlu Mahallelerinde imar planın içinde ve dışında kalan, imar adası ve/veya kadastro parseli içerisinde kalan cadde ve sokaklara doğalgaz alt yapısının götürülmesine dair Yeşilyurt Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklifi ise onaylandı.
7452 sayılı (OHAL) kapsamında yerleşme ve yapılaşmaya ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin kabul edilmesine dair kanunun Ek Madde-1 kapsamında yapılaşmaya ilişkin kararlara ilişkin hazırlanan İmar Komisyonu Raporu Meclis Üyeleri tarafından onaylanırken, Yeşilyurt Belediyesi Disiplin Amirliği Yönetmeliğinin Güncellenmesine dair hazırlanan teklif ise kabul edildi.
Gündemdeki imar maddelerinin bazıları onaylanırken bazıları ise İmar Komisyonuna havale edildi.
Yoğun bir gündemle Ocak Ayı Toplantılarını tamamlayan Yeşilyurt Belediye Meclisi, Şubat Ayı Olağan Toplantısını 07 Şubat 2024 Çarşamba günü saat 14:00’da gerçekleştirecek.

Bakmadan Geçme