• Haberler
  • Genel
  • Yeşilyurt Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısını Yaptı

Yeşilyurt Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısını Yaptı

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar Başkanlığında Şubat Ayı Toplantısını yapan Yeşilyurt Belediye Meclisi, komisyon raporları ve teklifleri görüşerek karara bağladı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar Başkanlığında Şubat Ayı Toplantısını yapan Yeşilyurt Belediye Meclisi, komisyon raporları ve teklifleri görüşerek karara bağladı.
Yeşilyurt Belediyesi Gedik Kültür Merkezi Toplantı Salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan toplantıda, açılış ve yoklamanın ardından ilk olarak 05 Ocak 2024 Tarihli Meclis Toplantısının karar özeti oy birliğiyle kabul edildi.
Gündem maddelerinin görüşülmesine geçmeden önce üzerinden bir yıl geçen 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybedenler için taziye mesajlarını paylaşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Milletçe en kara gecelerimizden birini yaşadığımız, derin bir şekilde sarsıldığımız ve acı kayıplar verdiğimiz 6 Şubat 2023 depreminin üzerinden 1 yıl geçti. Kelimelerle anlatılamayacak acılar yaşadık. Bu doğrultuda, psikolojik, sosyal ve ekonomik anlamda felaketin yaralarını sarmak ve hasarını onarmak için elimizden geleni yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Asrın felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, yakınlarını kaybeden kardeşlerimizin acılarını paylaşıyorum. Allah böylesi bir acıyı bir daha hiç kimseye yaşatmasın.” diye konuştu.
Ağırlıkla imar maddelerinin görüşüldüğü toplantıda dört maddenin ertelenmesine, bir maddenin Plan ve Bütçe Komisyonuna, sekiz maddenin de İmar Komisyonuna havale edilmesine karar verildi.
Yeşilyurt Belediye Meclisi, Mart Ayı Toplantısını 6 Mart 2024 Çarşamba günü saat 14:00’de gerçekleştirecek.

Bakmadan Geçme