12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü

MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabülü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü MALATYA

MHP İl Başkanı  Avşar mesajında; “Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı’nı Ankara’daki Taceddin Dergâhı’nda yazdığı ve İstiklal Harbi’ni verecek olan Türk ordusuna hitap etmiştir.”İstiklal Marşı, Türk milletinin eseridir” diyerek kendi eserlerine dâhil etmemiştir. Türk milletine kefen biçmek isteyenlerin sonunun korkunç olacağını tüm cihana haykırmıştır. İslam âleminin geçmişten beri bayraktarı olan bu milletin yıkılmasının Müslüman âlemi için bir yıkım olacağını “bu ezanlar ki şahadetleri dinin temeli, ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli” dizeleri ile ifade etmiştir.

Karanlık günlerden aydınlığa çıkışımızın simgelerinden biri olan İstiklal Marşımızı her Türk, kelimesi kelimesine içerisine sindirmeli ve ecdat yadigârı bu topraklar için gerektiğinde canını bile vermekten çekinmemelidir.
 “Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazmayı nasip etmesin” diyecek kadar vatan aşığı olan Mehmet Akif’i rahmet ve saygıyla anıyorum. Bizlerin duası da bu milletin bir daha İstiklal Marşı yazmak zorunda kalmaması yönündedir.”dedi.

Kaynak:  - Bülten
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom