15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Van Şubesi açıldı

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Van Şubesi açıldı BÖLGE HABER

Şube Başkanı Yertürk, "15 Temmuz darbe girişiminde bulunan vatan hainleri, Türk milletinden büyük ders almıştır. 15 Temmuz bu ülke için önemli tarihlerden biri olmasının yanında, belki de uzun yıllar sürecek bir mücadelenin de ateşleyicisi olmuştur"

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneğinin Van Şubesi açıldı. 

Şube Başkanı Ahmet Yertürk, Bahçıvan Mahallesi'ndeki dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, derneğin 15 Temmuz darbe girişimi sonrası halkı bilinçlendirmek için kurulduğunu söyledi.

Merkezi Manisa'da olan derneğin amacının milli birlik ve beraberlik konularında farkındalık oluşturmak, demokrasi şehitlerinin emanetine sahip çıkmak ve anılarını gelecek nesillere taşımak olduğunu anlatan Yertürk, "Vatanın bölünmez bütünlüğünün ve milletin iradesinin, modern veya postmodern darbelerle harcanmayacak kadar değerli unsurlar olduğu düşüncesini yaymak, demokrasi kültürüne sahip çıkmayı hedefliyoruz." dedi. 

Ahmet Yertürk, 15 Temmuz darbe girişimine benzer darbelerin yaşanmaması için sivil inisiyatif alarak toplumsal bilinç oluşturmak, 15 Temmuz'da yaşanan kahramanlık örneğini, milli duruşu gelecek nesillere aktarmak istediklerini dile getirdi. 

Türk milletinin kanında, canında ve ruhunda demokrasi, özgürlük ve bağımsızlık olduğunu vurgulayan Yertürk, şunları kaydetti:

"15 Temmuz darbe girişiminde bulunan vatan hainleri, Türk milletinden büyük ders almıştır. 15 Temmuz bu ülke için önemli tarihlerden biri olmasının yanında, belki de uzun yıllar sürecek bir mücadelenin de ateşleyicisi olmuştur. Ülkemize dışarıdan ve içeriden musallat olmuş bütün hain düşüncelere ve düşmanlara karşı bir olmanın, diri olmanın, bütün olmanın en büyük sebebi olmuştur. O gece bu ülke için gözünü kırpmadan hayatını feda eden kahramanların gelecek nesillere kalan emanetidir bu ülke."

Kaynak: AA -
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom