Balıkesir’deki hastaneler modernleşiyor

Balıkesir Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op.Dr.Servet Kocaöz il merkezi ve ilçelerdeki tüm hastanelerin modernleşmesi konusunda büyük bir titizlikle çalıştıklarını belirtti.Balıkesir Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op.Dr.Servet Kocaöz il...

Balıkesir’deki hastaneler modernleşiyor SAĞLIK

Balıkesir Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op.Dr.Servet Kocaöz il merkezi ve ilçelerdeki tüm hastanelerin modernleşmesi konusunda büyük bir titizlikle çalıştıklarını belirtti.

Balıkesir Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op.Dr.Servet Kocaöz il merkezi ve ilçelerdeki hastanelerde yenileme ve büyütma çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek “Bandırma Devlet Hastanemiz yeni bir hastane ama eksikliklerimiz var ve oda bölgeye hitap ediyor. Bandırma Devlet Hastanemiz bölgeye hitap ettiği içinde bir anjiyo cihazının ve daha iyi ameliyathanelerin olması gerekiyor. Şuankiler istenilen standartlarda değil. Bu nedenle ek bina ihalemizi yaptık şuan temel atma aşamasında oraya 8 ameliyat salonunun bulunduğu anjiyo yapılabilecek 3. seviye yoğun bakımın yapılabileceği sterilizasyonun olduğu güzel bir ek bina yapıyoruz. Bu ek binamız bize Bandırma’dan Bursa ve diğer çevre illere sevki önleyecek. Bandırma hem Çanakkale hem Kemalpaşa ve Karacabey’den sevk alıyor. Sevk aldığı hastalara tam teşekkülü olarak hizmet verebilir hale gelecek. Bir rol değişikliği teklif ettik bu olduğu zaman uzaman sayısında da bir artış olacak Bandırma Devlet Hastanemizde uzman eksikliği olmadığı gibi bölge eğitim araştırma hastanesi gibi bir rol oynayacak” dedi.

3. seviye hizmetlerin hepsi Balıkesir’de sunulacak

Edremit Devlet Hastanesinin arsa tespitinin yapıldığını belirten Kocaöz “Proje alım hizmeti, yer tespiti yapıldı işe başlatılacak. Oraya inşallah 350 yataklı modern bir hastane kazandırıyoruz. Burhaniye Devlet Hastanemiz çok hızlı ilerliyor şuan yüzde 70’lerde Allah nasip ederse önümüzdeki yıl Mart ayında biz oraya taşınmayı planlıyoruz. Sındırgı Devlet Hastanemizin projesi çiziliyor. İvrindi’nin projesi bitti ihaleye çıkıyoruz. Susurluk Devlet Hastanemiz ilgilide yine yatırım programına alındı gerekli işlemler devam ediyor. Böylece büğtün hastanelerimizi modernleştirmiş oluyoruz.Bazen eleştiriler alıyoruz neden en önemli birimleri şehir hastanesinde topluyorsunuz diye. Çünkü şehir hastanesi burada eğitim araştırma hastanesi rolünde olacak. Bakanlıkla YÖK arasındaki yönetmelikle ilgili anlaşmazlık giderildiğinde afiliasyon olursa Atatürk Şehir Hastanesi ile Üniversite hastanesi arasında afiliasyon olacak. Bu afiliasyon olduğunda artık 3. seviye hizmetlerin hepsi Balıkesir’de sunulabilir hale gelecek. Bu afiliasyon olmasa dahi Balıkesir şehir hastanesinin rolü A2’dir. A2 şu demek eğitim araştırma hastanesi gibi hizmet veren hastaler. Biz şunu istiyoruz bütün haztanelerin yapacağı sevk şehir dışına değil Atatürk Şehir Hastanesine olacak ve burada tedavileri gerçekleşecek il dışına sevk etmeyeceğiz” şeklinde konuştu.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom