Bitkin bulunan tilki tedavi altına alındı

Bitkin bulunan tilki tedavi altına alındı BÖLGE HABER

Muş'ta, vatandaşlar tarafından bitkin halde bulunan tilki, Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde tedavi altına alındı.

Kente 27 kilometre uzaklıktaki Kırköy beldesinde vatandaşlar, Muş Ovası'nda hareketsiz yatan tilkiyi alarak belde merkezine getirdi. 

Durumun haber verilmesi üzerine beldeye gelen Muş Belediyesi Rehabilitasyon ve Geçici Bakım Evi veteriner hekimleri, tilkiyi teslim alarak muayene etti. 

Muş Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Veteriner Hekimi Ferit Şengül, tilkinin enfeksiyon kapma ihtimalinin bulunduğunu, bu nedenle ilaç tedavisi uygulayacaklarını söyledi. 

Tedavinin ardından tilkinin yeniden doğal yaşam alanına bırakılacağını belirten Şengül, "Vatandaşlar tarafından bitkin bir halde bulunan tilkiyi gelen ihbar üzerine teslim aldık ve bakımevimize getirdik. Gerekli müdahaleleri yapıldı. Yarası, kırığı ya da buna benzer bir durum yok. Bitkin bir halde olduğu için enfeksiyon kapma riski vardı. Biz de antibiyotik tedavisi uyguladık." diye konuştu. 

Kaynak: AA - Anadolu Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom