Doğu Anadolu'da sıcaklık sıfırın altında

Doğu Anadolu'da sıcaklık sıfırın altında BÖLGE HABER

Bölgede etkili olan soğuk sebebiyle Erzurum, Kars, Ağrı ve Ardahan'da hava sıcaklığı sıfırın altına düştü

Doğu Anadolu'da etkili olan soğuk yüzünden 4 ilde hava sıcaklığı sıfırın altına düştü.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde havanın parçalı ve az bulutlu ve zaman zaman puslu olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin edilen bölgede rüzgar, güney ve güneybatıdan hafif, zaman zaman orta kuvvette esecek.

Son günlerde özellikle gece saatlerinde sıcaklıklarda düşüş yaşanan bölgede, gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Erzurum ve Ağrı'da 2, Kars'ta 3, Ardahan'da 4 derece ölçüldü. Gece en düşük hava sıcaklığı Iğdır'da 3, Erzincan'da sıfır, Tunceli'de 1 derece kaydedildi.

Gün içindeki hava sıcaklığının Tunceli'de 17, Erzincan ve Iğdır'da 15, Ağrı, Kars ve Erzurum'da 11, Ardahan'da 10 derece olması öngörülüyor.

- Ev ve araçların camları buz tuttu

Kars'taki soğuk hava yüzünden ülkenin en yüksek yerleşim yerlerinden olan Sarıkamış ilçesinde ev ve araçların camları buz tuttu, bitki ve çiçekler kırağıyla kaplandı.

Soğuk hava sebebiyle Allahuekber ve Soğanlı dağlarının zirvesi ile ilçe girişindeki Hançerli Düzü ve Keklik Kanyonu kırağının etkisiyle beyaza bürünürken ilçede küçük su birikintileri de dondu.

Kırağı sebebiyle beyaza bürünen ormanlar ayrı bir güzellik oluşturdu.

Kaynak: AA - Anadolu Ajans
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom