Muş'ta 41 güvenlik korucusu yemin etti

Muş'ta 41 güvenlik korucusu, yemin ederek görevine başladı.

Muş'ta 41 güvenlik korucusu yemin etti BÖLGE HABER

Muş'ta terörle mücadelede görev alacak 41 güvenlik korucusu için yemin töreni düzenlendi
Vali Yıldırım, "Günümüz dünyasında güvenlik her şeyin önüne geçiyor. Bu güvenliği sağlayabilmek için biz de Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırlarında askeriyle polisiyle jandarmasıyla güvenliğimize sahip çıkmaktayız"

İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ardından 41 güvenlik korucusu silah başında yemin etti. 
Vali Aziz Yıldırım, törende yaptığı konuşmada, güvenlik korucularının canları pahasına güvenliği sağlayacaklarını söyledi.
"Biz diyoruz ki 'Her Türk asker doğar.' Bütün ömrümüz boyunca bir asker gibi yaşamasını biliriz." diyen Yıldırım, şöyle konuştu:
"Vatanımızı, namusumuzu, bayrağımızı ve ezanımızı korumak için her şeyi yapacağımıza, en kıymetlimiz olan canımızı bile feda etmekten çekinmeyeceğimize herkesin önünde bir defa daha şahadet getirdik. Günümüz dünyasında güvenlik her şeyin önüne geçiyor. Bu güvenliği sağlayabilmek için bizim de Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırlarında askeriyle, polisiyle, jandarmasıyla güvenliğimize sahip çıkmaktayız. Bu toprakların ve devlet nizamının korunması için elimizden gelen bütün gayreti sarf edeceğiz." 
Güvenlik korucusu Seyithan Çelik ise girdiği mülakatları başarıyla tamamladığını anlattı. 
Çelik, "Vatanı sevmek, imandan gelir. Ben ve arkadaşlarım vatanımız, milletimiz, bayrağımız ve bütün ümmet-i Muhammed için gönül verdik. Bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Güvenlik korucusu olarak hiçbir terör örgütüne geçit vermeyeceğiz. Bu vatanı 24 saat bütün gücümüzle koruyacağız." dedi.  
Törene Belediye Başkanı Feyat Asya, kurum amirleri ve korucuların aileleri de katıldı.

Kaynak: AA - Anadolu Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom