Palandöken'de turistlere ulaşım kolaylığı

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Erzurum'un Palandöken ilçesinde turistlere ulaşım kolaylığı sağlanması amacıyla numarataj ve tabela yenileme çalışması yapıldı.

Palandöken'de turistlere ulaşım kolaylığı BÖLGE HABER

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen, "İlçemizdeki 249 cadde, sokak, bulvar ve meydanların bilgilerini güncelleştirip, numarataj ve tabelalarını yeniledik. Yapılan çalışmayla yerli ve yabancı turistlerin ulaşımı rahatlıkla sağlanacak"

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Erzurum'un Palandöken ilçesinde turistlere ulaşım kolaylığı sağlanması amacıyla numarataj ve tabela yenileme çalışması yapıldı.
Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığınca kent genelinde yürütülecek çalışma kapsamında sokak, cadde, meydan ve bulvarlardaki levhalar yeniden düzenlenecek.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum'un kış turizminin önde gelen merkezlerinden birisi olduğunu vurguladı.
Kentsel Dönüşüm Daire  Başkanlığı Harita Şube Müdürlüğü yetkisindeki adres ve numarataj çalışmalarına ilk olarak  Palandöken'den başladıklarını belirten Sekmen, "Çalışmaya Palandöken'in 5 merkez mahallesi Abdurrahman Gazi, Adnan Menderes, Hüseyin Avni Ulaş, Müftü Solakzade ve Yunusemre'den başladık. Kalite standartları gözetilerek yapılan çalışma sonrası, adres bulma konusunda yaşanan sorunlar da ortadan kalkacak. Yerli ve yabancı turistlerin ulaşımı  rahatlıkla sağlanacak." ifadelerini kullandı.
Turizm kentlerinin numarataj işlemlerinin veri tabanından takibi, sorgulanması, sunulması ve harita üzerinde görüntülenmesi unsurlarının önemli olduğunu bildiren Sekmen, şunları kaydetti:
"Gelişen toplumların etkin veri yönetim araçlarından olan konumsal bilgi sistemlerinden optimum verimin elde  edilebilmesi, gerekli altyapı bileşenlerinin başlangıçta hazırlanmasına bağlıdır. Biz de Erzurum'u gelişen kentler seviyesine taşımayı amaç edinerek, Palandöken'deki 249 yeni cadde, sokak, bulvar ve meydanların bilgilerini güncelleştirip, numarataj ve tabelalarını yeniledik." 
Sekmen, veri güncelleme çalışmalarının Palandöken'den sonra diğer  ilçelerde uygulanacağını kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom