• Haberler
  • Siyaset
  • AK Parti Milletvekili Ölmeztoprak'tan Doğanyol ziyareti

AK Parti Milletvekili Ölmeztoprak'tan Doğanyol ziyareti

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü 101'inci Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü 101'inci Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, dolayısıyla düzenlenen kutlama programlarına katılan Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, sonrasında Doğanyol İlçesinde bir dizi ziyaretler de bulundu.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü kutlama programı Vali Ersin yazıcının kutlama tebriklerini kabulü sonrasında resmi geçit töreni ile devam etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla düzenlenen programlara katılım sağlayan Milletvekili Ölmeztoprak, “30 Ağustos’a giden yolda, kahramanca mücadele veren ve mücadelesini Cumhuriyet’le taçlandıran aziz Türk Milleti, tarihimizden aldığı azim ve güç ile bugün Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye Yüzyılını hep birlikte inşa ediyor. Bu vesile ile bir kez daha başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kurtuluş mücadelemizin kahraman askerlerini rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden bu zaferde vatanımız ve bayrağımız uğrunda can veren aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi ve tüm kahramanlarımızı şükranla anıyor, kıymetli hemşehrilerimin ve aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, İl Başkan Yardımcısı İlhan Doğan, Doğanyol ilçe Koordinatörü Hüseyin Yılmaz ve teşkilat mensupları ile Doğanyol İlçe Başkanlığı, Doğanyol Belediyesi ve Gökçe Mahallesi’ne ziyarette bulunarak, AK Parti Doğanyol ilçe teşkilatının, vatandaşların, esnafı ve mahalle sakinlerinin taleplerini dinledi.

AK Parti İlçe Başkanlığı’nda İlçe Belediye Başkanı Hakan Bay, AK Parti İlçe Başkanı Hasip Öz ve teşkilat mesupları ile bir araya gelen Ölmeztoprak, Elazığ depremi sonrasında ilçeye yapılan yatırımları değerlendirerek, teşkilatın çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Daha sonra ilçe merkezinde bulunan esnafları ziyaret eden Ölmeztoprak hayırlı ve bereketli kazançlar dileyerek, talepleri noktasında Başkan Hakan Bay ile değerlendirmelerde bulundu.

Belediye binasında açıklamalarda bulunan Milletvekili Ölmeztoprak, “Doğanyol ilçemizde öncelikle AK Parti teşkilatımızı ziyaret ettik. Daha sonra esnaflarımız ve hemşehrilerimiz ile bir araya gerek taleplerini dinledik. Şuan da İlçe Belediyemizdeyiz ve ilçemizde yapılan yatırımları Başkanımız Hakan Bay ile değerlendirdik ve hemşehrilerimizin taleplerinin çözümleri ile ilgili yapılması ön görülen çalışmalarımız hakkında istişarelerde bulunduk. Doğanyol’umuz ciddi manada hizmet almış bir ilçemiz. Muhtarlarımızla, hemşehrilerimizle ve sayın başkanımızla istişareler ederek her zaman ilçemizin yanında olacağız. Yapımı devam eden işler var, bu işlerle alakalı elimizden ne geliyorsa Doğanyol’umuz için sunmaya devam edeceğiz. Seçimlerden sonra Doğanyol İlçemize gerçekleştirdiğimiz ilk ziyaretimizdi. Muhabbetle ve sevgiyle karşılandık.” ifadelerine yer verdi.

TOKİ tarafından yapılan evlerin hiç hasar almadığını ve Doğanyol’un depremzedelere kucak açtığını ifade eden Ölmeztoprak, “İlçemiz yaşanan depremler sonrası ev sahibi olan ilçelerimizden bir tanesi konumunda 2020 depremleri sonrası TOKİ’miz tarafından yapılan güvenli konutlar sayesinde en az hasar alan ilçelerimizden bir tanesi olmuş ve 6 Şubat'ta ilimizin tamamının çok büyük şekilde etkilendiği depremler sonrasında depremzede hemşehrilerimize, esnafımıza ev sahibi olmuş, bu anlamda da çok vefakar ve yardımsever bir ilçemiz. Ayrıca ilçemizi ziyaretimizde hemşehrilerimiz ile bir araya gelerek deprem süreci ve sonrası süreçte durumları hakkında bilgiler alarak, GES Projesi uygulamaları, elektrik ve sulama suları ile yaşanan sorunlar hakkında istişarelerde bulunduk. Bundan sonraki ziyaretlerimizde de sorunlar ve talepler değerlendirilecek en kısa sürede çözümler noktasında da çalışmalarımız sonuç bulacaktır.” şeklinde konuştu.

Malatya’da yaşanan sorunlar ile ilgilenirken Doğanyol’da da talep ve sorunlarla ilgilenildiğini ifade eden Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay, “Bugün ilçemizde kıymetli vekilimizi ağırlamaktan gurur duyuyorum. Kıymetli vekilimiz Malatya’da depremle ilgili sıkıntılarla uğraşırken bir yandan da sağ olsun ilçemizi ziyaret etti. Kendisiyle ilçemizin bazı problemleri ve sorunlarıyla alakalı istişarelerde bulunuldu. Ayrıca vekilimiz çözümler noktasında destek olacağını beyan etti. 2020 yılında yaşanan depremden sonra yapılan çalışmaları yerinde incelediler, bununla alakalı Şubat depremi sonrası nasıl bir yol izlenebilir istişarelerinde bulunduk.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Doğanyol İlçe Başkanı Hasip Öz konuşmalarında “Sayın Milletvekilimizin güzel Doğanyol’umuza ziyaretleri bizleri fazlasıyla memnun etmiştir. Kendileri ile bazı konularda istişarelerimizi yaptık, inşallah sayın vekilimiz o konularda bizim önümüzü açacak ve elinden ne geliyorsa Doğanyol’umuz için yardımlarını ve desteklerini esirgemeyecektir. Bundan sonraki yol haritasında kendisine ve ekibine başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Belediye ziyaretleri sonrasında Gökçe Mahallesine ziyarette bulunan Ölmeztoprak, Muhtar Zülfükar Tuhan ile esnafları ziyaret ederek tarım, ekonomi, hayvancılık gibi sektörler ile ilgili istişareler yaparak, talep ve sorunlar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Bakmadan Geçme