• Haberler
  • Malatya
  • Başkan Çınar, Yaka Mahallemize Ulaşımı Rahat ve Güvenli Hale Getiriyoruz

Başkan Çınar, Yaka Mahallemize Ulaşımı Rahat ve Güvenli Hale Getiriyoruz

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar,Yaka Mahallesindeki Yol Bakım Ve Onarım Çalışmalarını İnceledi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar,Yaka Mahallesindeki Yol Bakım Ve Onarım Çalışmalarını İnceledi
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yaşanan deprem felaketleri ve iklimsel koşullardan dolayı Yaka mahallesinin bozulan ve yıpranan yollarını yeni yatırımlarla konforlu hale getireceklerini söyledi.
Yeşilyurt Belediye Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri, 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen deprem felaketinden sonra merkez ve kırsal bölgelere ulaşımı rahatlatmak, araç ve yaya trafiğini daha güvenli hale getirmek için çalışmalarını dört koldan sürdürüyor. 
İlçenin tüm yaşam alanlarına ulaşımı sağlayan yol ağındaki sorunları kalıcı yatırımlarla gidermek adına gerçekleşen çalışmaları sürekli takip eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, beraberinde Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Cüreoğlu ve Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mehmet Tosun ile birlikte Yaka Mahallesine giderek mahallenin tüm yollarında gerçekleşen bakım, onarım ve tamirat çalışmalarını inceledi.
Yeşilyurt Belediyesinin çalışmalarıyla mahalle yollarının daha güvenli hale geldiğini söyleyen Yaka Mahalle Muhtarı Sait Tan, “ Belediye Başkanımız ve ekipleri mahallemize büyük ilgi gösteriyorlar, bugünde mahallemizin yollarında bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor.Mehmet Çınar Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz, ne tür sıkıntımız varsa onunla yakından ilgileniyor, her zaman bizim yanımızda olmuştur.6 Şubat depreminden dolayı belediye ekiplerimiz çok yoğun çalışıyor bu arada bizleri asla unutmuyorlar ve mahallemize güzel hizmetler getiriyorlar, asfaltımız dökülüyor yollarımız yapılıyor. Başkanımıza canı gönülden teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise, ilçenin tüm mahallelerindeki sorunları kalıcı ve güçlü yatırımlarla teker teker giderdiklerini söyledi.
Yaka Mahallesinde depremden ve iklimsel koşullardan dolayı yıpranan yolların standartını yükseltmek için ekipleri seferber ettiklerini söyleyen Başkan Çınar, “Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ilçemizin dört bir tarafına kaliteli hizmetler götürüyor. İlçemizin beş farklı noktasında yol açma, yol genişletme, yol bakım, onarım, asfalt serimi ve sathi kaplama çalışması yapan ekiplerimizin gayretini takdirle karşılıyoruz. Sıcak havaya rağmen durmadan dinlenmeden hemşehrilerimiz için çalışıyoruz.Ekiplerimiz ilçemizin hangi noktasında hangi hizmete ihtiyaç varsa onu önce planlıyor sonra saha çalışmalarıyla bu çalışmaları titizlikle yaparak ilçemizde ki yaşam kalitesini yükseltmek için çaba sarf ediyor. Yaka mahallemizde yaşanan deprem felaketinde sonra içme suyu, kanalizasyon ve diğer alt yapı çalışmaları ve iklimsel koşullardan dolayı bozulan ve yıpranan yollarımızı yeni yatırımlarla sağlıklı ve güvenli hale getiriyoruz.Ekiplerimiz mahalle muhtarımız ve mahalle sakinlerimizin destekleriyle mahallemizin tüm yollarında hummalı bir çalışma yapıyor. Bizlerde ekiplerimizi ziyaret ederek hem onlara kolaylıklar dinliyoruz hem de mahalle sakinlerimize bilgiler paylaşıp taleplerini yerine getirmeye çalışıyoruz.Şehir olarak çok zor günlerden geçiyoruz, derdimiz büyük ancak bizler deprem yaralarını sarmak, ilçemizin sorunlarını çözüme kavuşturmak için elimizden geleni yapıp 7/24 sahada yer alıyoruz.” diye konuştu.
Mahalle sakinleri de çalışmalardan dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkürlerini sundular.

Bakmadan Geçme