Başkan Gök'den 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Gökhan Gök, 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Gökhan Gök, 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Gökhan Gök mesajında” Tarihi şan ve şerefle dolu ve tarih sayfalarına adını altın harflerle yazdıran Aziz Milletimiz, 101 yıl önce bağımsızlığına musallat olan emperyalist mihraklara vatan sevmenin ne demek olduğunu ağır bir şekilde öğretmiştir. 

Türk kurtuluş mücadelesi, bir milletin var olma ve yaşama arzusunun gönüllerde yükseldiği bir meşale olmuş ve kutlu bir dönem olarak tarihteki ayrıcalıklı yerini almıştır. 30 Ağustos Zaferiyle Milletimiz, kendi iradesi ve rızası dışında dayatılan her türlü plan ve oyunu imanı, vatan Sevgisi ve inancıyla tarihin karanlık sayfalarına nasıl gömebileceğini dosta ve düşmana bir kez daha göstermiştir.

Türklere Anadolu’nun kapılarını 952 yıl önce açan Malazgirt Meydan Muharebesi ve 101 yıl önce Ağustos ayında kazanılan ve Türk milletinin son yurdunun Anadolu olduğunun tarihi işareti olarak 30 Ağustos 1922’de Türk milleti, boyunduruk kabul etmeyeceğini, bağımsızlığını hiçbir şekilde terk etmeyeceğini, Dumlupınar’da yazılan destan, hürriyet ve istiklalimizin ilelebet müdafaa ve muhafaza edileceğinin tüm dünyaya ilanı olmuştur.

Ecdadımızın Kanlarıyla suladığı her karış toprağında Şehitlerimizin kanıyla sulanan vatan topraklarımıza ve rengini şühedamızın kanından alan bayrağımıza göz diken sömürgeci güçler 30 Ağustos'ta Türk Milletinin doruklara ulaşan iman ve karşılıksız vatan sevgisi karşında çaresiz kalmışlardır.

Türk milletinin tüm fertleri aynı ülkü etrafında buluşmuş ve son yurdumuzun bölünüp parçalanmasına asla müsaade etmeyeceklerini tüm dünyaya bir kez daha göstermişlerdir. Tarihi zaferlerle dolu olan Türk milletimizin en yüce kahramanlık destanlarından birinin yazıldığı bu gün, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları öncülüğünde, Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı kahramanlık destanının zaferle sonlandığı gündür.

30 Ağustos zaferi, kökü tarihin derinliklerine kadar inen yüce Türk Milletinin, insanlık var olduğu sürece bütün ihtişamıyla ayakta kalacağının dosta ve düşmana ilanıdır.

30 Ağustos Zaferi’nin 101. yıldönümü vesilesiyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları başta olmak üzere, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, tüm Şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.”

Bakmadan Geçme