• Haberler
  • Genel
  • Başkan Güder'den 30 Ağustos Zafer bayramı mesajı

Başkan Güder'den 30 Ağustos Zafer bayramı mesajı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı Yayımladı.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayarak, “30 Ağustos Zaferi; Milletimizin özgürlük ve bağımsızlık yolundaki inanç, irade ve kararlılığını bütün dünyaya gösterdiği duruşun bir göstergesidir.” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 30 Ağustos Zafer Bayramı yıl dönümü dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayımladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ve kahraman milletin birlik, beraberlik, azim ve inancıyla kazanılan zaferin ve yazılan destanın 101. yılını kutlamanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Güder, “Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zaferinin 101. yıl dönümünü kutlamak milletçe bizleri gururlandırıyor. İstiklal Harbimizin 30 Ağustos Zaferiyle sonuçlanan tarihi kahramanlık destanı, bizim milli şuur ve vazife duygusuyla geleceğe taşıyacağımız güzide bir mirasımızdır. Milletimiz, İstiklal Savaşı ve Büyük Taarruz ruhuna sahip çıkmaya her zaman olduğu gibi büyük inanç ve cesaretle devam etmektedir. Millet olarak sahip olduğumuz tarihi misyon ve bulunduğumuz coğrafyadaki belirleyici rolümüz,  bir ve diri olma hususunda bizi daima şevk sahibi kılmaktadır. “Ya istiklal ya izmihlal” tercihiyle baş başa bırakılan bir milletin, neleri başarabileceğinin, bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabileceğinin en açık ispatıdır.30 Ağustos 1922’de Türk milleti, boyunduruk kabul etmeyeceğini, bağımsızlığını hiçbir şekilde terk etmeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir. Büyük zaferin yıl dönümünde bir kez daha şunu ifade etmek isterim ki; Vatanımıza ve bayrağımıza tasallut etmeye kalkışan tüm güçler ve şer odakları bilmedir ki; Biz 101 yıl önceki aynı ruhu taşıyoruz. Bizim değerlerimize göz dikenlerin sonunun aynı olacağını bilmelidirler. Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, vatanımızın bütünlüğü, milletimizin bekası ve selameti uğruna mücadele veren kahraman şehitlerimizi ve ahirete irtihal etmiş gazilerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle yad ediyorum.” dedi.

Bakmadan Geçme