Başkan Karademir'den Kurban Bayramı Mesajı

MAGİNDER yönetim kurulu başkanı Salih Karademir Kurban bayramı dolayısı ile Malatya'nın sorunlarını dile getiren bir bayram mesajı yayınladı.

MAGİNDER yönetim kurulu başkanı Salih Karademir Kurban bayramı dolayısı ile Malatya'nın sorunlarını dile getiren bir bayram mesajı yayınladı.
Kıymetli Malatyalı hemşerilerim Kurban bayramı arifesinde Malatya’mız buruk bir ortamda bayramını kutlayacaktır.

Başkan Karademir Mesajında Şu ifadelere yer verdi; Malatya’mızın suni gündemlerden asparagas haberlerden uzak tutulması gerekiyor. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki Söğütlü Cami Konusu gündem de fazlasıyla yer almaktadır. Bu şehrin tek sorunu ve en önemli sorunu Söğütlü Camisiymiş algısı yaratılıp esnafımızın vatandaşımızın diğer sorunları yok sayılmaktadır. Esnafımızın vatandaşımızın en önemli sorunu Malatya’da zor şartlarda evine ekmek götürmek ve ailesinin bir an önce konteyner kentlerden ve konteyner işyerlerinden yeni yapılacak olan yerlere ulaşmak olduğunu belirtmek istiyorum. Bu şehirde ciddi bir göç var. Malatya’mızın Büyükşehir statüsünden düşürüleceği şu an için yeterli nüfusa sahip olmadığı söyleniyor bizler iş dünyası olarak tedirginiz. Malatya da şu an esnaf bayramı yaşayamamaktadır konteyner işyerlerinde siftahsız gün kapatan esnaflarımız var. Bu şehirde birlik beraberlik olmadığı sürece şehrin ayağa kalkamayacağını her platformda belirtiyoruz. Devletimizin buraya her türlü imkânı getireceğini ama buradaki yerel yöneticilerimizin etkin çalışamadıklarından dolayı Malatya’mızın geriye gittiğini görüyoruz. Bu şehrin acil bir şekilde iş dünyasıyla esnafıyla birlikte bir masa kurup sorunları istişare etmesi çözüm üretmesi gerekiyor. Malatya’mızın bizlere ihtiyacı var lütfen kişisel hırslarımızı şahsi menfaatlerimizi bir kenara bırakıp şehir için rasyonel kararlar almalıyız. Malatya’mız bunları hak etmiyor.
MAGİNDER ailesi olarak öncelikle Filistinli kardeşlerimizin tüm İslam âleminin Türkiye’mizin Malatya’mızın Kurban Bayramını kutluyoruz.
Malatya’mız inşallah ayağa kalkacaktır. Bizler her zaman Malatya’dayız Malatya’da olmaya devam edeceğiz iyi bayramlar diliyorum

Bakmadan Geçme