Başkan Karademir'den Kurban Bayramı Mesajı

Büyük Türk Dünyası Derneği Malatya il Başkanı Veysel Karademir Kurban Bayramı Mesajı yayımladı.

Büyük Türk Dünyası Derneği Malatya il Başkanı Veysel Karademir'den Kurban Bayramı Mesajı yayımladı.
“Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan Bayramlar, taşıdıkları anlam ve öneme uygun olarak yaşanmalıdır."
Önemli olan sevdiklerimizi hatırlamamız, mesafeler girse de aramıza bir telefon kadar yakınız birbirimize, telefondan da olsa onlara en güzel duygularımızı ifade etmemiz yeterlidir bayram coşkusunu yaşamaya.
Güçlü bir Türkiye ile geleceğimize umutla bakıyoruz. Biz büyük bir milletiz. Milletimizi top yekûn ilgilendiren konulardaki hassasiyetimiz, duyarlılığımız, birlikteliğimiz bizi daima dünyaya örnek kılmıştır. Bulunduğumuz bu güzel coğrafyada derin kültürel zenginliklerimizin ve manevi değerlerimizin kazandırdığı dayanışma ruhu bizim en büyük enerji kaynağımızdır. Geçmişimizden emanet aldığımız bu değerlerimizi korumak, bu kadim topraklarda yaşadığımız sürece sevgi, saygı, birlik, kardeşlik ve beraberlik hissiyatını yaşatmak ve bizden sonraki kuşaklara aktarmak için dini ve manevi duygularımıza, birbirimize sahip çıkmalıyız. Yardımlaşmaya ve dayanışmaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğumuz bu dönemde, sevgi, saygı ve kardeşlik duygularının en yoğun şekilde yaşanması en büyük temennimizdir.
Kurban Bayramımız da hem bu değerleri, hem de milli ve kültürel değerlerimizi daha da yüceltmek açısından güzel bir vesiledir.
Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramı’nın ülkemize Malatya’mıza ve milletimize huzur, barış getirmesini diler, Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.
 

Bakmadan Geçme