Başkan Koçak'tan Kurban Bayramı Mesajı

Ankara Pütürgeliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Deneği Başkanı Güzin Koçak, Kurban Bayramı vesilesi ile bir mesaj yayınladı.

Ankara Pütürgeliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Deneği Başkanı Güzin Koçak, Kurban Bayramı vesilesi ile bir mesaj yayınladı.

Başkan Koçak; "Hoşgörü, dayanışma ve yardımlaşma duygularını yoğun olarak yaşadığımız, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, manevi açıdan bizi yeniden doğmuş gibi hissettiren bir Kurban Bayramına daha kavuşmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz.

Başkan Koçak mesajında; Sevinçlerin ve mutlulukların paylaştıkça arttığını,  üzüntüler ve acıların da paylaşıldıkça azaldığını unutmadan, küskünlükleri ve kırgınlıkları bir kenara bırakıp kucaklaşmalı, yardımlaşma ve dayanışmayı artırarak, kardeşlik duygusuyla bayramlarımızı günün anlam ve önemine uygun yaşamalıyız.
Her bayram olduğu gibi bu bayram da hepimize önemli sorumluluklar düşmektedir. Bayramlarda milli ve manevi değerlerimizi kuşaktan kuşağa aktarmak, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı bu konuda bilgilendirmek, kültürel kimliğimizin ve birliğimizin korunması açısından son derece önemlidir. Bu değerleri yaşatarak, geçmişimizi geleceğe taşımalı ve toplumsal bağlarımızı güçlendirmeliyiz.
Barış ve adaletin egemen olduğu, insanlık onuruna yakışır şekilde yaşadığımız bir dünya için çaba göstermeliyiz. İnsanlığın barışa en çok ihtiyacı olduğu bu günlerde, mübarek Kurban Bayramımızın barış ortamının sağlanmasına vesile olmasını diliyor, tüm İslam âleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum." sözlerine yer verdi.
 

Bakmadan Geçme